Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

22 listopada 2019

Promyczki wraz z rodzicami wykonały ozdoby. Prace wezmą udział w konkursie

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie zaprosiły na zajęcia swoich #rodziców, aby Ci pomogli wykonać gwiazdki, aniołki ze słomy związane białą nitką oraz łańcuch na choinkę z wstążeczek - harmonijek z kolorowej bibuły.

Gotowe ozdoby zostaną wysłane na ogólnopolski konkurs plastyczno - techniczny do przedszkola w Piaskach w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała".

Celem konkursu jest zainteresowanie rodzin tradycją ludową, upamiętnienie dziedzictwa kultury ludowej. Całością koordynowała instruktorka rękodzielnictwa z Szubińskiego Domu Kultury, Małgorzata Bołka. Praca przebiegała w klimacie przyśpiewek pałuckich. Promyczki cieszyły się z obecności rodziców. Zarówno dzieci, jak i rodzice podczas wypowiadanej refleksji po skończonym zadaniu, uwzględnili wzajemną pomoc między sobą i wspaniałą współpracę. Wspólne działania dzieci i rodziców pobudziło inwencję twórczą, a jednocześnie pozwoliły na pozornie łatwe wykonanie elementów ludowej sztuki zdobniczej własnego regionu.

Materiał: Jolanta Storzyńska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)