Dziś mamy 27 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 listopada 2019

Promyczki wraz z rodzicami wykonały ozdoby. Prace wezmą udział w konkursie

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie zaprosiły na zajęcia swoich #rodziców, aby Ci pomogli wykonać gwiazdki, aniołki ze słomy związane białą nitką oraz łańcuch na choinkę z wstążeczek - harmonijek z kolorowej bibuły.

Gotowe ozdoby zostaną wysłane na ogólnopolski konkurs plastyczno - techniczny do przedszkola w Piaskach w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała".

Celem konkursu jest zainteresowanie rodzin tradycją ludową, upamiętnienie dziedzictwa kultury ludowej. Całością koordynowała instruktorka rękodzielnictwa z Szubińskiego Domu Kultury, Małgorzata Bołka. Praca przebiegała w klimacie przyśpiewek pałuckich. Promyczki cieszyły się z obecności rodziców. Zarówno dzieci, jak i rodzice podczas wypowiadanej refleksji po skończonym zadaniu, uwzględnili wzajemną pomoc między sobą i wspaniałą współpracę. Wspólne działania dzieci i rodziców pobudziło inwencję twórczą, a jednocześnie pozwoliły na pozornie łatwe wykonanie elementów ludowej sztuki zdobniczej własnego regionu.

Materiał: Jolanta Storzyńska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)