Dziś mamy 24 maja 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
29 kwietnia 2018

Projekt powoli dobiega końca. Działania podsumowano na Litwie

fot. I LO Szubin

fot. I LO Szubin

Projekt unijny w ramach programu Erasmus+ w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie #powoli dobiega końca. W kwietniu 2018 roku nastąpił czas podsumowania ostatniego etapu projektu wdrażającego metodę flipped classroom.

Przedstawiciele szkół partnerskich spotkali się na Litwie w jednej ze szkół średnich Poniewieża - stutysięcznego miasta położonego w północnej części kraju.

Podczas obrad partnerzy zaprezentowali owoce swojej całorocznej pracy nad projektem. Dokonano analizy i oceny działań. Wszyscy byli zgodni, że projekt wpłynął pozytywnie na rozwój szkół uczestniczących w projekcie. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie nauczyli się wiele od siebie nawzajem, szczególnie w zakresie  tworzenia filmów instruktażowych.

Partnerzy z Polski, Węgier, Włoch, Turcji, Rumunii oraz Grecji mieli również okazję zapoznania się z ofertą edukacyjną gospodarzy. Uczniowie z Litwy zaprezentowali debatę oksfordzką na temat: „Energia jądrowa kontra alternatywne źródła energii” oraz lekcję matematyki prowadzoną w języku angielskim. Grupa młodzieży oprowadziła nas również po Poniewieżu opowiadając o jego historii, zabytkach i produkcji, z której słynie.

Na spotkaniu w Ratuszu Miejskim zapoznaliśmy się z planami urbanistycznymi i działaniami promocyjnymi władz miasta.

Liceum reprezentowały na spotkaniu: Magdalena Piekarska i Lidia Leciejewska.

Materiał: Magdalena Piekarska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopoduszka w kształcie serca
29,90PLN
SZAFY PRZESUWNE
Mikrodermabrazja
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Botox i wypełniacze
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Meble łazienkowe
Blacharstwo
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)