Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:
06 czerwca 2018

Projekt Erasmus+ dobiega końca. To juz ostatnie spotkanie młodzieży

Fot.  Dariusz Górzyński

Fot. Dariusz Górzyński

Od 4 czerwca w szubińskim Liceum Ogólnokształcącym goszczą uczniowie i nauczyciele #z Węgier, Rumunii, Włoch, Turcji, Litwy i Grecji.

Jest to ostatnie spotkanie młodzieży, a zarazem zakończenie projektu Erasmus+ „Reversed Roles at School: Flipped Classroom and Learning through Teaching”. W poniedziałek, po spotkaniu gości z dyrektorem szkoły Elżbietą Kłosowską-Hilscher, młodzież wzięła udział w zajęciach kulturowych o Polsce. Poprowadzili je uczniowie liceum metodą stacji dydaktycznych, które dotyczyły sławnych Polaków, najpiękniejszych miejsc w Polsce, czy sztuki. Sporo radości dostarczyło zapoznanie z elementami pałuckiego stroju ludowego, nad czym czuwały instruktorki z Szubińskiego Domu Kultury M. Bołka i P. Borowska. 

Naszych gości czeka w bieżącym tygodniu, oprócz zajęć dydaktyczno-sportowych, mnóstwo atrakcji, np. wycieczki do Bydgoszczy, Torunia, Gdańska i Biskupina. Cały pobyt zaplanowały i zorganizowały koordynatorki projektu Magdalena Piekarska i Ewa Mieczkowska-Szczekot. 

Spotkania z rówieśnikami z zagranicy są dla uczniów szubińskiego liceum niepowtarzalną okazją doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

materiał: Aurelia Kasprzak

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)