Dziś mamy 18 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

13 września 2018

Projekt "Aktywni Razem". Gmina Szubin otrzymała dofinansowanie

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

W środę, 12 września w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczystość wręczenia umów o # dofinansowanie 71 projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W uroczystości uczestniczył Burmistrz Szubina Artur Michalak oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Renata Michalak oraz Alina Zdanowska Naczelnik Wydziału Finansów i Budżetu Urzędu Miejskiego w Szubinie.

Projekt „Aktywni Razem” Gminy Szubin poprawi dostęp do usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym na rzecz osób niesamodzielnych, w tym starszych i z niepełnosprawnościami. Celem jest poprawa dostępu do usług opiekuńczych dla 30 niesamodzielnych mieszkańców miasta i gminy Szubin, w tym obszarów rewitalizowanych. Powstanie 15 nowych miejsc świadczenia stacjonarnych usług społecznych w lokalnej społeczności w formie Klubu „Aktywni Razem”. Osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, będą uczestniczyć w spotkaniach, warsztatach, wydarzeniach, gwarantujących wzrost motywacji do działania, wiarę we własne siły. Projekt zapewni wszechstronny rozwój samoświadomości oraz potencjału psychofizycznego. Zmiany funkcjonowania w życiu osobistym i społecznym wynikną z rozbudzenia zainteresowania światem poprzez bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem – osoby o podobnej sytuacji życiowej lub pasjonatami, którzy podzielą się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. Cel nadrzędny stanowić będzie podmiotowość i autonomiczność każdego z uczestników.

Przedsięwzięcie zapewni usługi zwiększające mobilność i bezpieczeństwo osób niesamodzielnych. Ponadto 15 opiekunów faktycznych/osób z otoczenia wykształci się w zakresie zachowań psychospołecznych oraz metod aktywizacji psychofizycznej osób niesamodzielnych. Gmina Szubin powierzy realizację projektu jednostce organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Szubinie (MGOPS).

Wartość projektu: 415 946,65 zł

Dofinansowanie EFS: 374 346,65 zł

materiał: UM Szubin 

 

 

Oceń artykuł: 7 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (14)

  Kanl, w dniu 17-09-2018 18:26:07 napisał:

  Brawo Panie Burmistrzu.

  odpowiedz

  • -2 (16)

  Kanl, w dniu 17-09-2018 18:36:46 napisał:

  Na każdym kroku widać zaangażowanie burmistrza w sprawy dla dobra całej gminy i mieszkańców. Napewno będzie wybrany ponownie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (10)

  osioł pałucki, w dniu 17-09-2018 21:57:42 napisał:

  Burmistrzowi naszemu należą się słowa uznania za to co robi dla gminy,i miasta i dla siebie w tych obecnych czasach trudnych dla samorządów. Trzeba być ślepym żeby nie widzieć nowych obietnic pana burmistrza. Sam wizerunek miasta i pana burmistrza ulega poprawie. Więc nie narzekajmy i nie ubliżajmy sobie nawzajem. O dobrą posadkę trzeba walczyć w wyborach albo mieć odpowiednie znajomości, a nie obrzucać się błotem. Pozdrawiamy wyborcy. Wierni wyborcy.

  odpowiedz

  • -5 (7)

  uyz, w dniu 17-09-2018 23:19:25 napisał:

  Ośle pałucki Ty kpisz czy o drogę pytasz?

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Marszałek, w dniu 18-09-2018 07:49:22 napisał:

  71 gmin teraz, inne wcześniej, a inne gminy później. Każdy samorząd dostaje te kasę,

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Deska elewacyjna
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Sprzedaż opon
Konstrukcje stalowe
Siłownia
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Meble kuchenne
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)