Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

01 sierpnia 2018

Profilaktyka kosztuje. Sprawdzamy, ile wydano na działania w 2017 roku

Realizacją zadań profilaktyki alkoholowej oraz przeciwdziałania narkomanii zajmuje się #pełnomocnik burmistrza Szubina ds. rozwiązywania problemów alkoholowych oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych powołana zarządzeniem burmistrza.

W roku 2017 na realizację zadań z zakresu profilaktyki alkoholowej wydatkowano odpowiednio na: - zwalczanie narkomanii: plan – 200 tys. zł, wykonanie – 167 tys. 235 zł – 83,61 %, przeciwdziałanie alkoholizmowi: plan –  315 tys. 913 zł, wykonanie – 213 tys. 292 zł – 67,51%.

Na co wydano pieniądze?

Od 6 lutego 2017 do 31 grudnia 2017 na mocy porozumienia finansowano świadczenie usług dla mieszkańców gminy Szubin związanych z działalnością leczniczo – specjalistyczną terapią uzależnień i współuzależnień prowadzoną przez Nakielski Ośrodek Terapii Uzależnień „KOLIBER”. Finansowano wiele przedsięwzięć, m.in. obozy sportowe w Zakopanem, w Więcborku, w Smerzynie, festyny rodzinne, rajdy piesze i rowerowe, spotkania o tematyce profilaktycznej, udział osób w XXVI Ogólnopolskim Wiosennym Zlocie Rodzin Abstynenckich – Tatry 2017 i wiosennym Zlocie Rodzin Abstynenckich.

Na wynagrodzenia wydano  137 tys. 790 zł. Płacono także za zakupy i usługi. I tak, w ramach zakupów: zakup różnorodnych artykułów papierniczych i dożywiania dzieci celem realizacji zadań w świetlicach środowiskowych, zakup artykułów niezbędnych do organizacji festynów, zawodów i konkursów tematycznych, realizacji szkolnych programów profilaktycznych, itp. z funduszu przeciwdziałania narkomanii 13 tys. 334 zł, zaś z funduszu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych 19 tys.339 zł.

W ramach usług: wyjazdy i uczestnictwo dzieci i młodzieży w wycieczkach, zajęciach pozalekcyjnych, spektaklach profilaktycznych, prowadzenie warsztatów profilaktycznych dla uczniów, nauczycieli i rodziców, prowadzenie działalności leczniczo – specjalistycznej dla mieszkańców gminy Szubin – Poradnia Leczenia Uzależnień „Koliber”, punkt konsultacyjny dla młodzieży, organizacja kolonii oraz współfinansowanie półkolonii i obozów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży także na udział osób uzależnionych w terapiach itp. z funduszu przeciwdziałania narkomanii 151 tys. 812 zł, a z funduszu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych 51 tys. 624 zł.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  Alko, w dniu 01-08-2018 17:23:23 napisał:

  Czyli na wynagrodzenia wydano 5 razy więcej niż na profilaktykę.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Uczestnik, w dniu 02-08-2018 17:16:07 napisał:

  A co ludzie wykształceni mają profilaktykę robić za darmo?

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Lipa, w dniu 03-08-2018 23:31:20 napisał:

  Może nie za darmo ale ze skutkiem, bo w Szubinie to marnie wygląda.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Zenon , w dniu 04-08-2018 08:02:54 napisał:

  Marnie wygląda.....? Profilaktyka to działanie, mające na celu podniesienie świadomości na temat czyhających zagrożeń. Nic nie zastąpi myślenia i zdrowego rozsądku. Może powinni według Was wyłapać i od razu zamykać? Nie wiele można zdziałać bez współpracy drugiej strony.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Remonty mieszkań
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Deska elewacyjna
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)