Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2021

Profilaktyka 40 Plus. Program nieodpłatnych badań już od 1 lipca!

pacjent.gov.pl

pacjent.gov.pl

Profilaktyka 40 PLUS to program badań profilaktycznych dla Polaków od 40. roku życia. Program startuje już 1 lipca.

Profilaktyka 40 PLUS to jeden z elementów programu odbudowy zdrowia Polaków po pandemii. Program przygotowuje Ministerstwo Zdrowia.

Jaki jest cel programu
Pandemia koronawirusa sprawiła, że mniej pacjentów zgłasza się na badania profilaktyczne. Program Profilaktyka 40 PLUS ma odwrócić tę tendencję. Dzięki dobranemu dla Ciebie pakietowi badań laboratoryjnych będzie można oznaczyć czynniki ryzyka chorób lub wykryć objawy na wczesnym etapie, co znacznie przyspieszy proces diagnostyczny.

Kto i gdzie może skorzystać z programu
Każdy Polak, który w danym roku kończy 40 lat, będzie mieć dostęp do pakietu bezpłatnych badań diagnostycznych. Będzie mógł je wykonać w wyznaczonych placówkach.

Od kiedy można skorzystać z badań
Program zaczyna się 1 lipca.

Jak skorzystać z badań
Po 1 lipca wypełnij ankietę w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP).
Po jej uzupełnieniu otrzymasz e-skierowanie na pakiet badań.
Po uzyskaniu e-skierowania zapisz się na badania w placówce, która realizuje program.
Osoby, które nie korzystają z IKP, będą mogły zapisać się na badania w ramach programu za pośrednictwem infolinii Domowej Opieki Medycznej.

Jak wypełnić ankietę
- Podaj informacje dotyczące Twoich parametrów ciała.
- Odpowiedz na pytania jak najdokładniej. Dzięki temu zyskasz więcej informacji o ryzykach zdrowotnych i swoim stanie zdrowia.
- Odpowiedz na wszystkie pytania. Otrzymasz lepiej dopasowany pakiet badań profilaktycznych.

Więcej szczegółów znajdziesz w artykule Ministerstwa Zdrowia Profilaktyka 40 PLUS – pakiet badań dla milionów Polaków.

Materiał: Pacjent.gov.pl

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    dawca kału, w dniu 16-06-2021 14:39:40 napisał:

    W art.dla inteligentnych inaczej zabrakło ważnej kwestii-Ceny pakietu badań.Otóż rządzący zafundowali nam przegląd zdrowotny w cenie przeglądu technicznego pojazdu- 100 zł.Na tyle władza PiS szarpnęła się i nazwała to propagandowo "profilaktyka 40+ " Czyli podstawowa morfologia.mocz i cholesterol.Na podstawie takich o to badań władza oceni nasz stan zdrowia-w dodatku z naszych składek zdrowotnych.Twierdzenie,że to jest darmowe jest wierutną oczywiście bzdurą i propagandą

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Meble kuchenne
Lakiernictwo
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Deska elewacyjna
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)