Dziś mamy 25 maja 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 lipca 2019

Problem ze śmieciami. Czy koszy powinno być więcej?

fot. archiwum

fot. archiwum

W ostatnim roku w Szubinie zrealizowano kilka dużych inwestycji. Warto wspomnieć budowę # parkingu przy kościele, rewitalizację parku przy cmentarzu czy tzw. łącznik ulicy Nakielskiej z ulicą Kochanowskiego. Przy tych wszystkich wielkich sprawach trochę zapomniano o tych mniejszych, ale ważnych dla mieszkańców.

Mieszkańcy Szubina zwracają uwagę na miejsca, które mogłyby być piękne i nie potrzeba do tego wielkich nakładów finansowych. Jednym z takich miejsc jest alejka rozpoczynająca się przy szkole, tzw. „Małej Jedynce”, prowadząca do dawnego dworca PKP.

Dawno temu z alejki korzystały tłumy, ponieważ służyła nie tylko pasażerom pociągów, ale i autobusów PKS. Dziś korzystają z niej między innymi rowerzyści, głównie ci, którzy uczęszczają drogą rowerową do Kowalewa, ale także mieszkańcy pobliskich domów i domków letniskowych.

Na spacer mało kto się tam wybiera. I trudno się dziwić. Jest tam wprawdzie sporo ławek, ale co z tego, skoro obok nich niemal non stop leży góra śmieci. Może by ich nie było, gdyby ktoś pomyślał o zlokalizowaniu przy nich koszy na śmieci. Ale póki jest, jak jest, nikt z ławek nie korzysta. No, może poza tymi, którzy te śmieci zostawiają.

Faktycznie, jak tak się przejść po Szubinie, to koszy na śmieci brakuje, a sporo z tych, które są pozostawia wiele do życzenia. Miejmy nadzieję, że ten stan rzeczy się zmieni.

Czy faktycznie w Szubinie przydałoby się więcej koszy na śmieci? Gdzie według was powinny one się jeszcze znaleźć? Zapraszamy do wyrażenia opinii w komentarzach oraz wzięcia udziału w naszej sondzie. 

Ankieta

Czy koszy na śmieci powinno być więcej?

 • Tak
 • Nie
 • Nie wiemOceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (6)

  Wkurzony, w dniu 10-07-2019 17:10:32 napisał:

  Tak tak postawmy kosze do śmieci ku uciesze małoletniej chuliganerii by miała możliwość ich unicestwiania. A mało to ich napsuła? Na rzeczonej alejce nowy kosz ostał się pół roku.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Marek, w dniu 10-07-2019 18:00:02 napisał:

  Faktycznie tam przy ławce na alejce powinien być kosz. Przy kazdej ławce powinien stać kosz tak to powinno wyglądać i na pewno by było mniej śmieci obok ławki.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Aga , w dniu 10-07-2019 21:02:46 napisał:

  W parku przy cmentarzu przy każdej ławce jest śmietnik a pomimo to leży pełno kapsli, petów i butelki. To nic nie zmieni w Szubinie

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Mieszkaniec, w dniu 10-07-2019 22:01:46 napisał:

  Powinny być kamery policja powinna być bardziej aktywna anie omijają schadzki i puzniej są pobite butelki i śmieci w koło

  odpowiedz

  • 1 (3)

  xxx, w dniu 11-07-2019 07:34:33 napisał:

  Każdy swoje śmieci powinien zabierać ze sobą i wyrzucać do swoich pojemników. Tak jest na całym świecie - kosze są tylko w miejscach publicznych, które są uczęszczane masowo. W parkach , alejkach w ogóle nie ma koszy na śmieci. Ludzie dbajmy o środowisko !!!!!!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP25
1299PLN PROMOCJAPLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Botox zmarszczki lwie
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Naczepa platforma
Meble kuchenne
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)