Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2019

Poznać pracę policjanta. Dzieci z wizytą na komisariacie

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Dzieci uczęszczające do grupy Biedronek z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko w # Szubinie odwiedziły policjantów w ich miejscu pracy. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowiadań oprowadzającego ich po komisariacie dzielnicowego i zadawały wiele pytań.

Bardzo mili goście zawitali do szubińskiego komisariatu, gdyż w odwiedziny do mundurowych przybyły „Biedronki” z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko w Szubinie. Opiekunem przedszkolaków i przewodnikiem po komisariacie był dzielnicowy mł. asp. Przemysław Błaszkowski. 

Maluchy zwiedziły budynek komisariatu, obejrzały cele dla osób zatrzymanych oraz miały okazję na stanowisku kierowania przyglądać się pracy dyżurnego jednostki. Z zainteresowaniem zaglądały też do pomieszczeń służbowych, w których pracują na co dzień policjanci pionu kryminalnego oraz prewencji i dowiadywały się, na czym polega służba tych funkcjonariuszy.

Atrakcją była też możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu oraz zajęcia miejsca za jego kierownicą. Na pamiątkę wizyty w komisariacie każde chętne dziecko miało możliwość odbić swój odcisk linii papilarnych.

Mali goście z uwagą słuchały dzielnicowego, miały do policjanta mnóstwo pytań i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)