Dziś mamy 13 listopada 2019, środa, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Poznać historię miasta. Młodzież na wycieczce w muzeum

fot. pow.

fot. pow.

W Muzeum Ziemi Szubińskiej czynna jest wystawa # "Dwadzieścia lat wolności. Szubin w latach 1919-1939".

Zwiedzili ją uczniowie klasy VII A i B ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie oraz klas III A i B gimnazjalnych z nauczycielką historii Marleną Posadzy. Wystawa odbywa się w ramach Dni Szubina i jest częścią projektu pn. "MIASTO? LUDZIE? WOLNOŚĆ".

Lata międzywojenne były czasem odbudowy wszystkich sfer życia, wprowadzania zmian, ale równocześnie z bogatym życiem społecznym i kulturalnym, organizowania się ludzi w towarzystwa, stowarzyszenia, chóry i bractwa.

Wystawa skupia się na życiu społecznym miasteczka, można na niej obejrzeć liczne fotografie grupowe członków stowarzyszeń, zdjęcia z uroczystości, które dla społeczności lokalnej były wielkim wydarzeniem, dokumenty, prasę z okresu oraz sztandary, które przetrwały II wojnę światową.

Dodatkowo uczniowie zapoznali się też z wystawą "Podróż sentymentalna", która jest czynna do końca wakacji. Jest to zbiór pocztówek podarowanych muzeum przez Hansa Joachima Fritza, na których uwieczniono budynki i miejsca m.in. w Szubinie, Kcyni, Łabiszynie.

materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Gimnastyka korekcyjna
Zabieg parafinowy
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Sprawdzanie geometrii kół
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)