Dziś mamy 21 lipca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Poznać historię miasta. Młodzież na wycieczce w muzeum

fot. pow.

fot. pow.

W Muzeum Ziemi Szubińskiej czynna jest wystawa # "Dwadzieścia lat wolności. Szubin w latach 1919-1939".

Zwiedzili ją uczniowie klasy VII A i B ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie oraz klas III A i B gimnazjalnych z nauczycielką historii Marleną Posadzy. Wystawa odbywa się w ramach Dni Szubina i jest częścią projektu pn. "MIASTO? LUDZIE? WOLNOŚĆ".

Lata międzywojenne były czasem odbudowy wszystkich sfer życia, wprowadzania zmian, ale równocześnie z bogatym życiem społecznym i kulturalnym, organizowania się ludzi w towarzystwa, stowarzyszenia, chóry i bractwa.

Wystawa skupia się na życiu społecznym miasteczka, można na niej obejrzeć liczne fotografie grupowe członków stowarzyszeń, zdjęcia z uroczystości, które dla społeczności lokalnej były wielkim wydarzeniem, dokumenty, prasę z okresu oraz sztandary, które przetrwały II wojnę światową.

Dodatkowo uczniowie zapoznali się też z wystawą "Podróż sentymentalna", która jest czynna do końca wakacji. Jest to zbiór pocztówek podarowanych muzeum przez Hansa Joachima Fritza, na których uwieczniono budynki i miejsca m.in. w Szubinie, Kcyni, Łabiszynie.

materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Elewacje
Botox i kwas hialuronowy
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)