Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

13 października 2019

Pożar w suszarni kukurydzy. Kilka zastępów straży walczyło z ogniem

fot. archiwum

fot. archiwum

W sobotę, 12 października przed godziną 22:00 na terenie jednej z firm w # Dziewierzewie wybuchł pożar suszarni kukurydzy, w której znajdowało się 50 ton ziaren.

Strażacy otrzymali wezwanie o godzinie 21:47. Na miejsce wezwano zastępy z OSP Dziewierzewo, OSP Królikowo, OSP Górki Zagajne, OSP Kcynia, JRG Szubin oraz oficer operacyjny z KP PSP w Nakle. Pożar wybuchł wewnątrz komory suszenia kukurydzy na wysokości około 4 metrów.

Przy pomocy podnośnika oraz z zewnątrz budynku podano dwa prądy wody, usunięto spalone ziarna i ugaszono pożar. Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru był samozapłon składowanej kukurydzy. Straty jakie poniosła firma oszacowano na 32 tys. zł. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  stachu, w dniu 13-10-2019 13:56:17 napisał:

  pamiętam kilka lat temu jak w Zalesiu zapalił się 1 segment w suszarni z kukurydzą nocka była z głowy i 80 t kukurydzy..

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Hihut, w dniu 13-10-2019 15:26:46 napisał:

  Heh ile to popcornu, kina już pewnie zacierają ręce.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble młodzieżowe systemowe
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Produkty instax
od 37,90PLN
Lakiernictwo
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Budowa magazynów
Pieczątki Colop
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)