Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

24 listopada 2019

Popularyzowanie myśli penitencjarnej. Wręczono Odznaki Honorowe SOW

fot. Zbigniew Kubisz/chor. Justyna Sejdowska

fot. Zbigniew Kubisz/chor. Justyna Sejdowska

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Pałacu Hrabiny Anieli Potulickiej w Potulicach odbyła się # uroczysta odprawa, w trakcie której wręczono Odznaki Honorowe Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

SOW

Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa jest dobrowolnym, patriotycznym zrzeszeniem oficerów i chorążych Służby Więziennej, którzy za cel działania stawiają sobie współuczestnictwo w kształtowaniu i umacnianiu w szeregach zawodowych więziennictwa i w społeczeństwie wiedzy i tradycji polskiej myśli i praktyki penitencjarnej. Stowarzyszenie pragnie swoimi działaniami wspomóc Służbę Więzienną w staniu się nowoczesną, prężną i szanowaną formacją stojącą na straży praworządności i bezpieczeństwa obywateli.

Święto Niepodległości

Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa po raz kolejny wyróżniło osoby, które w istotny sposób zaangażowały się w kształtowanie i popularyzowanie obywatelskiego stosunku do Służby Więziennej. Brązowymi Odznakami Honorowymi Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa wyróżniono: Prof. dr hab. Teresę Sołtysiak, Kierownika Zakładu Socjologii Wychowania i Resocjalizacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ppłk. Marcina Klimczyka, Dyrektora Zakładu Karnego w Bydgoszczy-Fordonie, st. bryg. Franciszka Sobiechowskiego, Zastępcę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, podkom. Justynę Andrzejewską, Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią, druha Stefana Kubickiego, prezesa Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Nakle nad Notecią oraz nadleśniczego Nadleśnictwa Szubin Grzegorza Gust.

Wręczono także odznakę XX-lecia Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa płk. w stanie spoczynku Grzegorzowi Breitenbachowi, emerytowanemu Dyrektorowi Aresztu Śledczego w Bydgoszczy. Powyższe wyróżnienia wręczył mjr Adam Suchomski, Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszej owocnej pracy w popularyzowaniu tradycji polskiej myśli penitencjarnej.

materiał: mjr Sebastian Kłosiński/chor. Justyna Sejdowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)