Dziś mamy 2 kwietnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

24 lutego 2020

Ponad 600 Terytorialsów wzięło udział w szkoleniu. Obejmowało ono dwa etapy

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 22-23 lutego br. w 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. gen Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” szkoliło się# ponad 600 żołnierzy terytorialnej służby wojskowej. Intensywne szkolenie obejmowały żołnierzy zarówno z etapu indywidualnego, jak i specjalistycznego.

- Jesteśmy dumni, że tak liczne grono Terytorialsów szkoliło się tak intensywnie. Jest to bardzo ważne ze względu na ich sprawność jak i efektywności wykonywanych działań - komentuje dowódca 8K-PBOT płk Krzysztof Stańczyk.

Szkolenie rotacyjne programowe w etapie indywidualnym obejmuje szereg zagadnień, które mają charakter szkolenia ogólnowojskowego. Jego głównym celem jest wykształcenie prawidłowych nawyków i właściwych reakcji żołnierzy na współczesnym polu walki. Do najważniejszych elementów szkolenia zaliczamy strzelanie z broni indywidualnej, taktykę, pierwszą pomoc przedmedyczną, elementy przetrwania.

Szkolenie rotacyjne programowe w etapie specjalistycznym skupia się na przygotowaniu do konkretnej funkcji pełnionej w pododdziale, np. saper, medyk, radiotelefonista.

Misją 8K-PBOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.
W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą.

Materiał: kpt. dr Diana Warchocka

Oceń artykuł: 10 21

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (28) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (18)

  ja, w dniu 24-02-2020 16:40:45 napisał:

  tragedia

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (13)

  Obserwator, w dniu 24-02-2020 20:42:16 napisał:

  Pierdyknal bym tam kostkę trotylu tak z 200 gram , połowa by portki popuscila

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  Aha, w dniu 25-02-2020 00:21:15 napisał:

  600zl za 2 dni na ulicy nie leży :D

  odpowiedz

  • 6 (10)

  Żołnierz, w dniu 25-02-2020 07:39:06 napisał:

  Zabawa Antkowych harcerzyków trwa...

  odpowiedz

  • 5 (9)

  Gnom z Zoliborza , w dniu 25-02-2020 08:01:38 napisał:

  Do kiedy ten cyrk będzie trwał? Wybuchowego Antka zamknąć w Tworkach, a resztę tego żałosnego towarzystwa rozgonić po lasach

  odpowiedz

  • 0 (8)

  podatnik, w dniu 25-02-2020 10:18:13 napisał:

  Chłopcy bawią się w wojnę na koszt podatników. Przecież to nie oni pracują na pieniądze, które trwonią na każdym kroku. Biesiada trwa a czy tra mać? okaże się w maju.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Lol, w dniu 25-02-2020 15:24:23 napisał:

  Kur... A myślałem, że to dziki!!! A to oni

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  ,,,,, w dniu 25-02-2020 16:41:08 napisał:

  Poziom twojej inteligencji jest zerowy człowieku!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  nakło, w dniu 25-02-2020 16:48:11 napisał:

  Przykre są negatywne komentarze przykrych ludzi, którzy siedzą z czterema literami przed telewizorem. Oczywiście byłe wojsko z zasadniczej to pełna profeska - specjalizacja w ścieleniu wozów ( tym to na pewno wystraszymy wroga), chlaniu - tutaj akurat nie trzeba nawet strzelać, bo sami popadają, o własne kończyny... No i konik zasadniczej - strzelanie raz na pół roku

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Pomoc drogowa
MEBLE PIOTR PASIEKA
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Wulkanizacja
Botox i kwas hialuronowy
Botox zmarszczki lwie
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Wielkanoc coraz bliżej. Pora zastanowić się nad świątecznym menu

Wielkanocny pasztet w trzech odsłonach Wielkanoc coraz bliżej, więc najwyższa #pora zastanowić się nad świątecznym menu. Uroczyste spotkania w domowym gronie zasługują na szczególną oprawę. Faszerowane jajka to nie wszystko, co powinno znaleźć się na odświętnie udekorowanym stole. Obowiązkowym punktem wielkanocnego jadłospisu, obok efektownych babek i mazurków, są domowe pasztety. Temat wydaje się trudny i pracochłonny? Nie ze wskazówkami szefa kuchni Knorr!

(czytaj więcej)