Dziś mamy 16 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

24 lutego 2020

Ponad 600 Terytorialsów wzięło udział w szkoleniu. Obejmowało ono dwa etapy

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 22-23 lutego br. w 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. gen Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” szkoliło się# ponad 600 żołnierzy terytorialnej służby wojskowej. Intensywne szkolenie obejmowały żołnierzy zarówno z etapu indywidualnego, jak i specjalistycznego.

- Jesteśmy dumni, że tak liczne grono Terytorialsów szkoliło się tak intensywnie. Jest to bardzo ważne ze względu na ich sprawność jak i efektywności wykonywanych działań - komentuje dowódca 8K-PBOT płk Krzysztof Stańczyk.

Szkolenie rotacyjne programowe w etapie indywidualnym obejmuje szereg zagadnień, które mają charakter szkolenia ogólnowojskowego. Jego głównym celem jest wykształcenie prawidłowych nawyków i właściwych reakcji żołnierzy na współczesnym polu walki. Do najważniejszych elementów szkolenia zaliczamy strzelanie z broni indywidualnej, taktykę, pierwszą pomoc przedmedyczną, elementy przetrwania.

Szkolenie rotacyjne programowe w etapie specjalistycznym skupia się na przygotowaniu do konkretnej funkcji pełnionej w pododdziale, np. saper, medyk, radiotelefonista.

Misją 8K-PBOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.
W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą.

Materiał: kpt. dr Diana Warchocka

Oceń artykuł: 10 21

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (28) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (18)

  ja, w dniu 24-02-2020 16:40:45 napisał:

  tragedia

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (13)

  Obserwator, w dniu 24-02-2020 20:42:16 napisał:

  Pierdyknal bym tam kostkę trotylu tak z 200 gram , połowa by portki popuscila

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  Aha, w dniu 25-02-2020 00:21:15 napisał:

  600zl za 2 dni na ulicy nie leży :D

  odpowiedz

  • 6 (10)

  Żołnierz, w dniu 25-02-2020 07:39:06 napisał:

  Zabawa Antkowych harcerzyków trwa...

  odpowiedz

  • 5 (9)

  Gnom z Zoliborza , w dniu 25-02-2020 08:01:38 napisał:

  Do kiedy ten cyrk będzie trwał? Wybuchowego Antka zamknąć w Tworkach, a resztę tego żałosnego towarzystwa rozgonić po lasach

  odpowiedz

  • 0 (8)

  podatnik, w dniu 25-02-2020 10:18:13 napisał:

  Chłopcy bawią się w wojnę na koszt podatników. Przecież to nie oni pracują na pieniądze, które trwonią na każdym kroku. Biesiada trwa a czy tra mać? okaże się w maju.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Lol, w dniu 25-02-2020 15:24:23 napisał:

  Kur... A myślałem, że to dziki!!! A to oni

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  ,,,,, w dniu 25-02-2020 16:41:08 napisał:

  Poziom twojej inteligencji jest zerowy człowieku!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  nakło, w dniu 25-02-2020 16:48:11 napisał:

  Przykre są negatywne komentarze przykrych ludzi, którzy siedzą z czterema literami przed telewizorem. Oczywiście byłe wojsko z zasadniczej to pełna profeska - specjalizacja w ścieleniu wozów ( tym to na pewno wystraszymy wroga), chlaniu - tutaj akurat nie trzeba nawet strzelać, bo sami popadają, o własne kończyny... No i konik zasadniczej - strzelanie raz na pół roku

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Budowa domu pod klucz
Skup i sprzedaż części
Botox i kwas hialuronowy
Meble młodzieżowe i dziecięce
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)