Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:
15 czerwca 2017

Policjanci z wizytą w dwóch szkołach. Uczyli, jak bezpiecznie spędzić wakacje

fot. KPP

fot. KPP

W związku ze zbliżającymi się wakacjami policjanci z powiatu nakielskiego spotykają się z #dziećmi i młodzieżą i radzą im, jak być bezpiecznym w trakcie tych wolnych dni. Tym razem mundurowi odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4 w Nakle oraz Zespół Szkół nr 2 w Szubinie.

Okres wakacyjny to czas odpoczynku dla wszystkich dzieci, ale również czas, kiedy najmłodsi narażeni są na wiele niebezpieczeństw, dlatego też, przed wakacjami policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią i spotykają się z dziećmi i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie.

Tylko w ostatnim czasie policjanci spotkali się z uczniami w dwóch szkołach na terenie powiatu. Zajęcia odbyły się w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W Szkole Podstawowej nr 4 w Nakle, zajęcia dla uczniów prowadzili policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz nakielski dzielnicowy. Mundurowi rozmawiali z uczniami klas V – VI przede wszystkim na temat bezpieczeństwa w trakcie wakacji, informowali, jak właściwie i bezpiecznie zachowywać się spędzając czas nad morzem, nad jeziorami i na basenach. Podczas pogadanek policjanci zwracali również uwagę, na bezpieczne zachowanie podczas pomagania rodzicom przy pracach polowych. Funkcjonariusze przypominali też, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zwracali szczególną uwagę na konieczność wyposażania się w elementy odblaskowe podczas poruszania się po drodze, szczególnie w porze wieczorowo – nocnej.

Mowa była również o bezpieczeństwie w sieci. Policjanci przypominali, aby nie podawać osobom obcym swoich danych osobowych, haseł dostępowych, zwracali też uwagę na przestępstwa popełniane za pośrednictwem sieci, ze szczególną uwagą na portale społecznościowe. Dzielnicowy opowiadał także o programie „Dzielnicowy bliżej nas”, o specyfice swojej pracy i problemach z jakimi można się do niego zwrócić.

Kolejne zajęcia policjanci przeprowadzili w Zespole Szkół nr 2 w Szubinie. Tam, prócz tematów związanych z bezpiecznymi wakacjami, policjanci omówili także zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Gimnazjaliści usłyszeli także kilka słów na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny. W szubińskiej szkole gościł też przewodnik policyjnego psa ze swoim podopiecznym. Funkcjonariusz opowiedział o swojej pracy i tresurze psa. Zajęcia dla gimnazjalistów współprowadziła przedstawicielka nakielskiego Sanepidu p. Aneta Okoniewska.

Materiał: Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią mł. asp. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kanapa
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Różnego rodzaju ramki i antyramy
od 5,90PLN
Czytniki kodów kreskowych
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
STOLIKI NOCNE
Skup i sprzedaż części
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)