Dziś mamy 23 lutego 2018, piątek, imieniny obchodzą:
15 czerwca 2017

Policjanci z wizytą w dwóch szkołach. Uczyli, jak bezpiecznie spędzić wakacje

fot. KPP

fot. KPP

W związku ze zbliżającymi się wakacjami policjanci z powiatu nakielskiego spotykają się z #dziećmi i młodzieżą i radzą im, jak być bezpiecznym w trakcie tych wolnych dni. Tym razem mundurowi odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4 w Nakle oraz Zespół Szkół nr 2 w Szubinie.

Okres wakacyjny to czas odpoczynku dla wszystkich dzieci, ale również czas, kiedy najmłodsi narażeni są na wiele niebezpieczeństw, dlatego też, przed wakacjami policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią i spotykają się z dziećmi i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie.

Tylko w ostatnim czasie policjanci spotkali się z uczniami w dwóch szkołach na terenie powiatu. Zajęcia odbyły się w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W Szkole Podstawowej nr 4 w Nakle, zajęcia dla uczniów prowadzili policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz nakielski dzielnicowy. Mundurowi rozmawiali z uczniami klas V – VI przede wszystkim na temat bezpieczeństwa w trakcie wakacji, informowali, jak właściwie i bezpiecznie zachowywać się spędzając czas nad morzem, nad jeziorami i na basenach. Podczas pogadanek policjanci zwracali również uwagę, na bezpieczne zachowanie podczas pomagania rodzicom przy pracach polowych. Funkcjonariusze przypominali też, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zwracali szczególną uwagę na konieczność wyposażania się w elementy odblaskowe podczas poruszania się po drodze, szczególnie w porze wieczorowo – nocnej.

Mowa była również o bezpieczeństwie w sieci. Policjanci przypominali, aby nie podawać osobom obcym swoich danych osobowych, haseł dostępowych, zwracali też uwagę na przestępstwa popełniane za pośrednictwem sieci, ze szczególną uwagą na portale społecznościowe. Dzielnicowy opowiadał także o programie „Dzielnicowy bliżej nas”, o specyfice swojej pracy i problemach z jakimi można się do niego zwrócić.

Kolejne zajęcia policjanci przeprowadzili w Zespole Szkół nr 2 w Szubinie. Tam, prócz tematów związanych z bezpiecznymi wakacjami, policjanci omówili także zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Gimnazjaliści usłyszeli także kilka słów na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny. W szubińskiej szkole gościł też przewodnik policyjnego psa ze swoim podopiecznym. Funkcjonariusz opowiedział o swojej pracy i tresurze psa. Zajęcia dla gimnazjalistów współprowadziła przedstawicielka nakielskiego Sanepidu p. Aneta Okoniewska.

Materiał: Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią mł. asp. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Narożniki
Meble pokojowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)