Dziś mamy 28 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

10 listopada 2021

Policjanci przeprowadzili zajęcia dla uczniów. Były bardzo pouczające

fot. pow.

fot. pow.

Zajęcia profilaktyczne o różnorodnej tematyce przeprowadził w# SP nr 1 w Szubinie dzielnicowy z miejscowego komisariatu oraz mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy. Spotkania zorganizowano dla dzieci z klas I-II, które powitały mundurowych w pięknych bajkowych przebraniach.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy wspólnie z szubińskim dzielnicowym asp. Damianem Ziółkowskim spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie. Policyjną profilaktyką objęte zostały dzieci z klas I-II, które powitały mundurowych w pięknych strojach, ubranych z okazji dnia bohatera bajkowego.

Policjanci przedstawili dzieciom wiele zagadnień związanych z bezpieczeństwem na drodze. Przypominali zasady ruchu pieszych, znaczenie sygnałów drogowych oraz zachęcali dzieci do noszenia odblasków informując jednocześnie, jak ważną rolę one pełnią.
Mowa była również o numerach alarmowych i sytuacjach, w jakich należy z nich korzystać, zasadach zachowania się, kiedy dziecko zostanie zaczepione przez osobę nieznajomą, bądź zaatakowane przez niebezpieczne zwierzę.

Dzieci na pamiątkę spotkania z mundurowymi otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)