Dziś mamy 15 grudnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:
29 listopada 2017

Policjanci odwiedzili dwie szkoły. Rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy policjanci prowadzą cykl spotkań profilaktycznych dla dzieci w różnych szkołach na # terenie powiatu. Tym razem odwiedzili dzieci w szkołach podstawowych w Turze i Kołaczkowie. Tematem przewodnim pogadanek było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz zajmująca się w nakielskiej komendzie profilaktyką, wspólnie z przewodnikiem psa służbowego odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej w Turze. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Z najmłodszymi z klas 0-III policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, konieczności noszenia na odzieży elementów odblaskowych, właściwym zachowaniu wobec obcych zwierząt, a także nieznajomych.

W klasach starszych, tj. IV – VII policjanci przypominali młodzieży, że z chwilą ukończenia 13 roku życia, każdy odpowiada za swoje czyny sam, a instytucją rozstrzygającą sprawy nieletnich jest sąd rodzinny i nieletnich. Młodzież dowiedziała się, jakie konsekwencje prawne mogą ich czekać za łamanie prawa i zachowanie niezgodne z obowiązującymi normami społecznymi.

Tematy te zostały omówione przez sierż. szt. Zofie Wrzeszcz również w szkole w Kołaczkowie, gdzie policjantka spotkała się także z uczniami z klas IV-VII. Zajęcia dla uczniów z Kołaczkowa współprowadziła p. Aneta Okoniewska z nakielskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, która omówiła jak negatywny wpływ na zdrowie ma zażywanie dopalaczy oraz spożywanie popularnych „energetyków”.

materiał: st. asp. Edyta Nadolna p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    mama, w dniu 02-12-2017 09:40:27 napisał:

    Brawo za zajęcia. Z tego co wiadomo obydwie szkoły stoją na bardzo wysokim poziomie w organizowaniu tego typu zajęć. Cieszę się, że moje dziecko jest uczniem szkoły w Turze.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stół rozkładany + 6 krzeseł
Pomoc drogowa
Fotopoduszka w kształcie serca
29,90PLN
Baterie
od 0,90PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)