Dziś mamy 23 lipca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
29 listopada 2017

Policjanci odwiedzili dwie szkoły. Rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy policjanci prowadzą cykl spotkań profilaktycznych dla dzieci w różnych szkołach na # terenie powiatu. Tym razem odwiedzili dzieci w szkołach podstawowych w Turze i Kołaczkowie. Tematem przewodnim pogadanek było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz zajmująca się w nakielskiej komendzie profilaktyką, wspólnie z przewodnikiem psa służbowego odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej w Turze. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Z najmłodszymi z klas 0-III policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, konieczności noszenia na odzieży elementów odblaskowych, właściwym zachowaniu wobec obcych zwierząt, a także nieznajomych.

W klasach starszych, tj. IV – VII policjanci przypominali młodzieży, że z chwilą ukończenia 13 roku życia, każdy odpowiada za swoje czyny sam, a instytucją rozstrzygającą sprawy nieletnich jest sąd rodzinny i nieletnich. Młodzież dowiedziała się, jakie konsekwencje prawne mogą ich czekać za łamanie prawa i zachowanie niezgodne z obowiązującymi normami społecznymi.

Tematy te zostały omówione przez sierż. szt. Zofie Wrzeszcz również w szkole w Kołaczkowie, gdzie policjantka spotkała się także z uczniami z klas IV-VII. Zajęcia dla uczniów z Kołaczkowa współprowadziła p. Aneta Okoniewska z nakielskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, która omówiła jak negatywny wpływ na zdrowie ma zażywanie dopalaczy oraz spożywanie popularnych „energetyków”.

materiał: st. asp. Edyta Nadolna p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    mama, w dniu 02-12-2017 09:40:27 napisał:

    Brawo za zajęcia. Z tego co wiadomo obydwie szkoły stoją na bardzo wysokim poziomie w organizowaniu tego typu zajęć. Cieszę się, że moje dziecko jest uczniem szkoły w Turze.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szafy przesuwne
Tonery Directions
27PLN
Baterie
od 0,90PLN
Krzesło młodzieżowe
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Makijaż ślubny
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)