Dziś mamy 19 października 2018, piątek, imieniny obchodzą:
29 listopada 2017

Policjanci odwiedzili dwie szkoły. Rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy policjanci prowadzą cykl spotkań profilaktycznych dla dzieci w różnych szkołach na # terenie powiatu. Tym razem odwiedzili dzieci w szkołach podstawowych w Turze i Kołaczkowie. Tematem przewodnim pogadanek było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz zajmująca się w nakielskiej komendzie profilaktyką, wspólnie z przewodnikiem psa służbowego odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej w Turze. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Z najmłodszymi z klas 0-III policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, konieczności noszenia na odzieży elementów odblaskowych, właściwym zachowaniu wobec obcych zwierząt, a także nieznajomych.

W klasach starszych, tj. IV – VII policjanci przypominali młodzieży, że z chwilą ukończenia 13 roku życia, każdy odpowiada za swoje czyny sam, a instytucją rozstrzygającą sprawy nieletnich jest sąd rodzinny i nieletnich. Młodzież dowiedziała się, jakie konsekwencje prawne mogą ich czekać za łamanie prawa i zachowanie niezgodne z obowiązującymi normami społecznymi.

Tematy te zostały omówione przez sierż. szt. Zofie Wrzeszcz również w szkole w Kołaczkowie, gdzie policjantka spotkała się także z uczniami z klas IV-VII. Zajęcia dla uczniów z Kołaczkowa współprowadziła p. Aneta Okoniewska z nakielskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, która omówiła jak negatywny wpływ na zdrowie ma zażywanie dopalaczy oraz spożywanie popularnych „energetyków”.

materiał: st. asp. Edyta Nadolna p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    mama, w dniu 02-12-2017 09:40:27 napisał:

    Brawo za zajęcia. Z tego co wiadomo obydwie szkoły stoją na bardzo wysokim poziomie w organizowaniu tego typu zajęć. Cieszę się, że moje dziecko jest uczniem szkoły w Turze.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie skuteczności hamowania
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
SALONY
Blacharstwo
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)