Dziś mamy 24 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 stycznia 2020

Policja kontrolowała miejsca dystrybucji wyrobów pochodzenia zwierzęcego

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Dzielnicowi z Szubina kontrolowali 15 stycznia punkty sprzedaży wyrobów pochodzenia #zwierzęcego pod kątem legalności wprowadzania ich do obrotu. Kontrole prowadzono z myślą o bezpieczeństwie konsumentów.

Wyroby pochodzenia zwierzęcego na terenie Szubina kupić można nie tylko w sklepach, ale także na stoiskach oferujących do sprzedaży produkty lokalne. Z myślą o bezpieczeństwie konsumentów 15.01.20 dzielnicowi z szubińskiego komisariatu kontrolowali punkty sprzedaży wyrobów pochodzenia zwierzęcego na terenie miasta pod kątem legalności wprowadzania ich do obrotu.

Sprawdzano wymaganą do sprzedaży dokumentację, aktualność badań medycznych sprzedawców oraz legalność pochodzenia wyrobów. Prowadzone kontrole nie wykazały żadnych nieprawidłowości, co jest równoznaczne z tym, że zakupy na tego typu stoiskach na terenie Szubina są legalne i bezpieczne.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)