Dziś mamy 26 maja 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

03 kwietnia 2020

Policja: My dbamy o Wasze bezpieczeństwo, Wy zostańcie w domach

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci powiatu nakielskiego dbając o bezpieczeństwo mieszkańców sprawdzają #miejsca użyteczności publicznej, parki z uwagą na grupowanie się osób. Podejmowanych jest też wiele innych działań mających na celu jak najlepszą dbałość o zdrowie mieszkańców podczas pandemii.

W związku z ogłoszoną w kraju pandemią policjanci powiatu nakielskiego wykonują szereg działań mających na celu dbanie o zdrowie mieszkańców. Prowadzone są kontrole osób poddanych obowiązkowej kwarantannie, rozpowszechniane komunikaty dotyczące konieczności pozostania w domach.

Mundurowi sprawdzają też miejsca użyteczności publicznej: parki, przystań, place zabaw, miejsca sportu i rekreacji. Sprawdzenia te mają zapobiegać grupowaniu się osób. Policjanci zwracają też uwagę na kolejki, jakie tworzą się przed sklepami, kontrolując, czy klienci zachowują pomiędzy sobą wymagany odstęp. Sprawdzają również, czy małoletni nie przemieszczają się ulicami bez opieki dorosłych.

Szerokie działania, jakie podejmują w związku z panująca pandemią policjanci mają na celu jak najlepszą dbałość o zdrowie mieszkańców. Aby cel ten został osiągnięty, potrzeba rozsądku obywateli o co policjanci apelują!

Pozostańcie w domach, minimalizując ryzyko zarażenia koronawirusem! To jedyna skuteczna metoda ochrony swojego zdrowia.

Materiał: podkom. Justyna AndrzejewskaOficer prasowyKPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)