Skoki spadochronowe szubińskich kadetów. Trzydniowe szkolenie

fot. powierzone
W dniach 23–25 maja w Aeroklubie Kieleckim odbyło się #trzydniowe szkolenie spadochronowe z udziałem uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Prof. Emila Chroboczka w Szubinie. Dla większości uczestników był to pierwszy w życiu samodzielny skok spadochronowy.
W szkoleniu wzięło udział ośmioro kadetów, którzy łącznie wykonali 28 skoków. Po raz pierwszy w powietrze wznieśli się: Sara Wełnicka, Dawid Grygiel, Karol Senska, Adam Kowalski, Wiktoria Lewandowska, Przemysław Boruch oraz Dominika Suszek. Wszyscy uczestnicy z powodzeniem zakończyli skoki, a czworo z nich – Dawid Grygiel, Karol Senska, Wiktoria Lewandowska oraz Adam Kowalski – zdobyło srebrne oznaki skoczka spadochronowego.
W szkoleniu uczestniczył również Antonio Głowacki, który skakał już wcześniej i kontynuuje swoją przygodę z tą formą aktywności. Obecnie zbliża się do uzyskania złotej odznaki spadochronowej, co planuje zrealizować jeszcze w tym roku.
Obecność uczniów Zespołu Szkół w Szubinie na szkoleniach spadochronowych ma już kilkuletnią tradycję. Pierwsi kadeci, którzy sięgnęli po to wyzwanie, to Dominika Hejnicka, Bartosz Rybarczyk i Kamil Łukowski. W kolejnych latach dołączyli do nich: Wiktor Dominiak, Hubert Gwitt, Oliwier Ziemski, Amelia Sierzchuła, Emil Obruszkiewicz, Antonio Głowacki oraz Bartosz Moraczewski.
Obecnie grono kadetów z uprawnieniami spadochronowymi w szkole liczy już 18 osób.
Grupie szkoleniowej towarzyszył nauczyciel i koordynator klas mundurowych, Piotr Jamróg, który od lat organizuje wyjazdy szkoleniowe oraz czuwa nad ich przebiegiem. Obecny był również podczas tego szkolenia, wspierając uczniów w przygotowaniach i bezpośrednio po wykonanych skokach.
Jak podkreślają sami uczestnicy, udział w skokach spadochronowych, to nie tylko zdobycie odznaki, ale przede wszystkim przełamanie własnych barier, duża dawka adrenaliny i ogromna satysfakcja.
Kolejna edycja szkolenia planowana jest już w najbliższych miesiącach, a zainteresowanie ze strony kadetów rośnie z każdym rokiem.
Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria























Czytaj również
- Uroczyście i wzruszająco. Ostatnie spotkanie przed wakacjami
- Międzynarodowy konkurs matematyczny. Karol Lipiński nagrodzony
- Pożegnanie Absolwentów Szkoły Branżowej. Nie zabrakło podziękowań
- Uroczyście i wzruszająco. Uczniowie z SP Królikowo odebrali świadectwa
- Lekcja ratowania życia. Cykl szkoleń dobiegł końca
Jak bezpiecznie przetrwać upały? Narażone dzieci i osoby starsze

Wg prognoz pogody, przed nami upalne dni.# Wraz ze wzrostem temperatury rośnie ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Wysokie temperatury są niezwykle niebezpieczne dla osób starszych i dzieci, jednak wszyscy powinniśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas upału.
(czytaj więcej)Wakacyjna akcja. "Zapnij pasy– poczuj uścisk bezpieczeństwa"

Wakacje to czas nasilonych wyjazdów rodzinnych#. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis SA - operatorem komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network SA, począwszy od 27 czerwca do 31 sierpnia 2025 r., będzie prowadziło akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.
(czytaj więcej)Wspomnienie Matki Bożej Licheńskiej. Zaplanowano centralne uroczystości

W środę, 2 lipca przypada liturgiczne wspomnienie #Matki Bożej Licheńskiej – czczonej jako Matka Pocieszenia i Opiekunka rodzin oraz cierpiących.
(czytaj więcej)Ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe. Kiedy i jak stosować?

Ubezwłasnowolnienie to instytucja prawna przewidziana #w polskim prawie, mająca na celu ochronę osoby, która z powodu zaburzeń psychicznych lub innej poważnej niezdolności nie jest w stanie samodzielnie kierować swoim postępowaniem. Ma ono na celu ochronę interesów osoby ubezwłasnowolnionej, a nie jej karanie czy dyskryminowanie. Może dotyczyć m.in. osób z chorobami psychicznymi, upośledzeniem umysłowym, uzależnieniami czy schorzeniami neurodegeneracyjnymi (np. zaawansowana demencja), które w znacznym stopniu umożliwiają świadome kierowanie swoim zachowaniem.
(czytaj więcej)