Dziś mamy 3 lipca 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

26 maja 2025

Podsumowanie motocyklowego wyścigu. Na zakończenie prelekcja

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W sobotę odbył się „Rajd o puchar Starosty Nakielskiego” zorganizowany przez# Komendę Powiatową Policji w Nakle nad Notecią wspólnie z sekcją motocyklową Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle nad Notecią „Nadnoteckie Sokoły”. Wydarzenie objęte było honorowym patronatem Starosty Nakielskiego. Partnerem imprezy był również bank Santander oddział w Nakle nad Notecią, który ufundował część upominków dla uczestników. Wydarzenie miało na celu promowanie bezpiecznej jazdy motocyklem oraz integracji lokalnej społeczności i cieszyło się dużym zainteresowaniem.

W sobotę (24.05) odbył się „Rajd o puchar Starosty Nakielskiego”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Komendę Powiatową Policji w Nakle nad Notecią wspólnie z sekcją motocyklową Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle nad Notecią „Nadnoteckie Sokoły”. Impreza objęta była honorowym patronatem Starosty Nakielskiego.

W wydarzeniu wzięło udział 30 uczestników. Ich zadanie polegało na pokonaniu motocyklem trasy, która wiodła przez wszystkie gminy powiatu nakielskiego i liczyła około 110 kilometrów. Start zawodów miał miejsce z nakielskiego rynku, a meta mieściła się na Przystani Powiatu Nakielskiego. Na trasie zlokalizowane były punkty kontrolne, na których uczestnicy musieli wykonać zadanie, za które otrzymywali określoną ilość punktów. Czas pokonania trasy nie był brany pod uwagę. Punkty kontrolne na trasie rajdu zorganizowane były przez:

- w Potulicach: Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle nad Notecią „Nadnoteckie Sokoły” wspólnie z Muzeum Ziemi Krajeńskiej,

- w Mroczy: motocyklowa grupa „Mroteckie Anioły”,

- w Samostrzelu: motocyklowa grupa „Rysie Sadki”,

- w Kcyni: Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią,

- w Szubinie: grupa motocyklowa „MotoOrły Szubin”.

Uczestnicy, którzy ukończyli wyścig mogli na terenie Przystani Powiatu Nakielskiego wziąć udział w kilku dodatkowych konkurencjach. Największym zainteresowaniem cieszył się slalom z założonymi alkogooglami, który miał na celu uzmysłowienie jak bardzo alkohol zaburza postrzeganie rzeczywistości oraz jak dużym zagrożeniem jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zawodnicy mogli uczestniczyć również w konkurencji sprawdzającej ich umiejętności jazdy motocyklem polegającej na pokonaniu jednośladem dystansu 10 metrów w jak najdłuższym czasie. Dużym zainteresowaniem cieszył się również rzutu tłokiem do opony połączony z bieganiem.

Na zakończenie imprezy Starosta Nakielski Pan Krzysztof Błoński wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Nakle nad Notecią, kom. Janem Poźniakiem oraz Panem Grzegorzem Trudzińskim z grupy motocyklowej „Nadnoteckie Sokoły” uhonorowali zwycięzców rajdu oraz konkurencji dodatkowych.

W „Rajdzie o puchar Starosty Nakielskiego” zwyciężył Pan Krzysztof Rybacki. Drugie miejsce zajął Pan Marek Gondek, a na najniższym stopniu podium uplasował się Pan Marcin Wielgos.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, z których część ufundowana była przez bank Santander oddział w Nakle nad Notecią.

Po zakończeniu imprezy motocykliści wysłuchali prelekcji, przygotowanej przez policjantów, na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poznali zasady udzielania pomocy w wypadku nagłego zatrzymania krążenia.

Materiał: mł. asp. Kamil Smoliński, Oficer Prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak bezpiecznie przetrwać upały? Narażone dzieci i osoby starsze

Wg prognoz pogody, przed nami upalne dni.# Wraz ze wzrostem temperatury rośnie ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Wysokie temperatury są niezwykle niebezpieczne dla osób starszych i dzieci, jednak wszyscy powinniśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas upału.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjna akcja. "Zapnij pasy– poczuj uścisk bezpieczeństwa"

Wakacje to czas nasilonych wyjazdów rodzinnych#. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis SA - operatorem komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network SA, począwszy od 27 czerwca do 31 sierpnia 2025 r., będzie prowadziło akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Wspomnienie Matki Bożej Licheńskiej. Zaplanowano centralne uroczystości

W środę, 2 lipca przypada liturgiczne wspomnienie #Matki Bożej Licheńskiej – czczonej jako Matka Pocieszenia i Opiekunka rodzin oraz cierpiących.

(czytaj więcej)
0

Ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe. Kiedy i jak stosować?

Ubezwłasnowolnienie to instytucja prawna przewidziana #w polskim prawie, mająca na celu ochronę osoby, która z powodu zaburzeń psychicznych lub innej poważnej niezdolności nie jest w stanie samodzielnie kierować swoim postępowaniem. Ma ono na celu ochronę interesów osoby ubezwłasnowolnionej, a nie jej karanie czy dyskryminowanie. Może dotyczyć m.in. osób z chorobami psychicznymi, upośledzeniem umysłowym, uzależnieniami czy schorzeniami neurodegeneracyjnymi (np. zaawansowana demencja), które w znacznym stopniu umożliwiają świadome kierowanie swoim zachowaniem.

(czytaj więcej)