Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

21 listopada 2019

Podzielili się tym, co mają najcenniejsze. Niebawem kolejna akcja dla Wiktorka

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci z Kcyni i Nakła bez chwili wahania odpowiedzieli na apel o oddanie krwi #dla 4-letniego Wiktorka z Łankowic, u którego lekarze zdiagnozowali białaczkę. Nie jest to jedyna inicjatywa, jaką starają się wspomóc chłopca w powrocie do zdrowia mundurowi.

U 4-letniego Wiktorka z Łankowic (gm. Kcynia) lekarze zdiagnozowali niedawno białaczkę. Kciuki za zdrowie chłopca trzyma wiele osób angażując się w organizację różnego rodzaju przedsięwzięć.

Teraz chłopcu bardzo potrzebna jest krew, dlatego też miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowała zbiórkę tego najcenniejszego leku.

20.11.2019 na kcyński rynek, specjalnie dla Wiktora, przyjechał autobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.  

Wiele osób przybyło pod kcyński ratusz, by oddać „cząstkę siebie” dla chłopca. Wśród krwiodawców nie zabrakło także policjantów z Kcyni i Nakła. Mundurowi solidarnie oddali dla Wiktora to, co mają najcenniejsze - krew.

Nie są to jedyne przedsięwzięcia, w które na rzecz chłopca włączają się policjanci. Już teraz mundurowi zapraszają na festyn, który odbędzie się 1 grudnia br. w sali przy Zespole Szkół Technicznych w Kcyni. Podczas festynu będzie można oznakować swój rower, sprawdzić działanie alko- i narkogogli, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z „Polfinem”, maskotką kujawsko-pomorskiej Policji.

Wszystkich ludzi dobrego serca policjanci zachęcają do udziału w festynie. Wspólnie zawalczmy o zdrowie małego Wiktorka.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowa KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)