Dziś mamy 14 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

21 listopada 2019

Podzielili się tym, co mają najcenniejsze. Niebawem kolejna akcja dla Wiktorka

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci z Kcyni i Nakła bez chwili wahania odpowiedzieli na apel o oddanie krwi #dla 4-letniego Wiktorka z Łankowic, u którego lekarze zdiagnozowali białaczkę. Nie jest to jedyna inicjatywa, jaką starają się wspomóc chłopca w powrocie do zdrowia mundurowi.

U 4-letniego Wiktorka z Łankowic (gm. Kcynia) lekarze zdiagnozowali niedawno białaczkę. Kciuki za zdrowie chłopca trzyma wiele osób angażując się w organizację różnego rodzaju przedsięwzięć.

Teraz chłopcu bardzo potrzebna jest krew, dlatego też miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowała zbiórkę tego najcenniejszego leku.

20.11.2019 na kcyński rynek, specjalnie dla Wiktora, przyjechał autobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.  

Wiele osób przybyło pod kcyński ratusz, by oddać „cząstkę siebie” dla chłopca. Wśród krwiodawców nie zabrakło także policjantów z Kcyni i Nakła. Mundurowi solidarnie oddali dla Wiktora to, co mają najcenniejsze - krew.

Nie są to jedyne przedsięwzięcia, w które na rzecz chłopca włączają się policjanci. Już teraz mundurowi zapraszają na festyn, który odbędzie się 1 grudnia br. w sali przy Zespole Szkół Technicznych w Kcyni. Podczas festynu będzie można oznakować swój rower, sprawdzić działanie alko- i narkogogli, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z „Polfinem”, maskotką kujawsko-pomorskiej Policji.

Wszystkich ludzi dobrego serca policjanci zachęcają do udziału w festynie. Wspólnie zawalczmy o zdrowie małego Wiktorka.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowa KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)