Dziś mamy 27 listopada 2020, piątek, imieniny obchodzą:

14 października 2020

Podziękowania dla mjr J. Odrobińskiego. "Jestem naprawdę poruszony"

fot. Agnieszka Bubczyk

fot. Agnieszka Bubczyk

Dnia 13.10. br. na boisku wewnętrznym ZS w Szubinie miało miejsce niecodzienne #wydarzenie. Uczniowie kadeci z lll i lV klasy Technikum w Szubinie, złożyli w dniu dzisiejszym piękne podziękowania naszemu nauczycielowi Edukacji Wojskowej, Panu mjr. rez. Jarosławowi Odrobińskiemu.

P. Odrobiński był wychowawcą obecnej klasy trzeciej technikum w latach 2018 - 2020. W wyniku zaangażowania w Oddział Przygotowania Wojskowego oraz pełnienia wielu innych funkcji, wychowawstwo nad klasą III TL przejął P. Robert Gawroński. Z tej okazji, klasa lll zorganizowała piękną ceremonię podziękowania za te dwa lata, kiedy byli podopiecznymi majora Odrobińskiego. Do podziękowań dołączyli się także tegoroczni maturzyści, dziękując za trzy lata nauki w ramach zajęć z Edukacji Wojskowej, której punktem kulminacyjnym była certyfikacja ukończenia szkolenia. Począwszy na klasie I technikum, będącej zarazem pierwszym Oddziałem Przygotowania Wojskowego w naszej szkole, kończąc na maturzystach, uczniowie ustawieni w kolumnie, wmaszerowali na szkolny plac musztry. Idąc prężnym i równym krokiem, nadali powagi oraz odpowiednią atmosferę wydarzenia.

Całość prowadzona była przez przewodniczącego szkoły, st. szer. kadeta Jakuba Króla oraz st. kpr. kadeta Zuzannę Manikowską. W ceremonii, wzięło udział ponad dziewięćdziesięciu kadetów z naszej szkoły. Uczniowie klasy czwartej technikum reprezentowani przez Patrycję Makarońską, Wiktorię Wiśniewską i Gracjana Gałązka wręczyli Panu Majorowi pamiątkowy album ze zdjęciami upamiętniający minione trzy lata edukacji wojskowej oraz bukiet kwiatów. Następnie Gracjan Gałązka odczytał podziękowania w imieniu całej klasy IV słowami: "Panie Majorze, Szeregowy kadet kapral Gracjan Gałązka pragnie Panu w imieniu Swoim i całej klasy IV Tl podziękować, za trzy lata edukacji Wojskowej, w której uczył nas Pan jak z dumą nosić mundur i być przykładnym kadetem, który całym sobą reprezentuje naszą szkołę. Pokazał Pan nam namiastkę życia wojskowego, które z pewnością przyda nam się w dalszej drodze życiowej. Dziękujemy Panu również za wyszkolenie taktyczne i strzeleckie które jest najważniejsze dla żołnierza. Dziękujemy za naukę regulaminów dyscypliny i poezji wojskowej. Dziękujemy Panu serdecznie za wszystko, czego nas Pan nauczył. Zapewniamy Pana, że gdy ktokolwiek z nas założy mundur będzie go nosił z dumą i godnością".

Po zabraniu głosu przez majora Odrobińskiego, z jego ust mogliśmy usłyszeć: “Jestem naprawdę poruszony, jesteście świadectwem i wzorem mojej pracy. Takie podejmowane inicjatywy ze strony uczniów stawiają mnie w przekonaniu, że to co robię, czym się zajmuję jest przez Was dobrze odbierane, słuszne i szanowane’’.

Materiał: Agnieszka Bubczyk

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 18 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)