Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

29 lipca 2020

Podróżuj po regionie razem z e-Szkołą. Sprawdź plan na ten tydzień

Zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży w ramach wakacyjnej e-Szkoły, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Zajęcia ruchowe dla dzieci i młodzieży w ramach wakacyjnej e-Szkoły, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Przez całe lato razem z Kujawsko-Pomorska Szkołą Internetową podróżujemy po #regionie, odwiedzamy paki krajobrazowe, astrobazy, muzea i instytucje kultury, skąd nadajemy ciekawe i atrakcyjne zajęcia. W tym tygodniu z naszą kamerą pojawimy się m.in. w Bydgoszczy, Grudziądzu, Włocławku i Ostromecku.

- Proponujemy różnorodne, interesujące zajęcia o tematyce historycznej, przyrodniczej, kulturowej, poszerzające wiedzę o naszym regionie i dziedzictwie Kujaw i Pomorza. Nie ograniczamy się jedynie do nagrywania w studio, nadajemy z wielu ciekawych miejsc naszego województwa – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W poniedziałek (27 lipca) zaprosiliśmy m.in. na cotygodniowe spotkanie z Marcinem Żyndą z Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, który mówił o bibliotekach cyfrowych i ich zasobach. Odbyły się też warsztaty zdrowego gotowania. Paweł Sulski z Art Cooking Academy w Grudziądzu pokazał, jak przygotować dietetyczne ciasteczka owsiane. Beata Wąsik z Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku opowiedziała o zabawkach ludowych, którymi przed laty bawiły się wiejskie dzieci. dla miłośników astronomii przygotowaliśmy zajęcia Sebastiana Soberskiego z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu, który pokazał jak w domowym zaciszu stworzyć własne obserwatorium.

We wtorek (28 lipca) polecaliśmy m.in. spotkanie z Kaliną Ciesielską z Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, która opowiedziała, jak wyglądały dawne wiejskie chaty i ich wnętrza. Tych, którzy chcieli poszerzyć wiedzę na temat polskich tańców narodowych zaprosiliśmy na naukę poloneza. Zajęcia poprowadziła Izabela Grochowska z Muzeum Oświaty w Bydgoszczy. Miłośnicy przyrody wzięli udział w wirtualnych warsztatach poświęconych owadom, pajęczakom i mięczakom, które obserwowaliśmy w ich naturalnym środowisku.

Historia kuchni ludowej to jeden z tematów zajęć proponowanych dziś (29 lipca). Lekcję poprowadzi Dorota Kalinowska z Muzeum Etnograficznego we Włocławku. W programie także druga część warsztatów poświęconych krajom anglojęzycznym, wyjątkowa lekcja biologii, podczas której dowiemy się, ile cukru zawierają najczęściej spożywane produkty oraz joga dla każdego.

Jutro (30 lipca) zapraszamy między innymi na grę w piłkę nożną z Mariuszem Krzemińskim, nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Grzybnie (powiat chełmiński) i jego uczniami. Po południu odbędą się zajęcia dla miłośników astronomii. Razem z Sebastianem Soberskim z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu badać będziemy kosmiczne sygnały radiowe.

Na zakończenie tygodnia, w piątek (31 lipca) proponujemy spotkanie z Martą Owczarek-Boraczyńską, nauczycielką języka polskiego w Szkole Podstawowej w Strzygach (powiat brodnicki). Zajęcia poświęcone będą roli literatury w naszym życiu i inspirującym książkom. W programie także warsztaty plastyczne. Dowiemy się m.in. jak samodzielnie wykonać kokardy i kotyliony, wakacyjne kartki pocztowe oraz zakładki do książek.

· Plan spotkań w bieżącym tygodniu w załączniku.

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

· YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, 

· Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, 

· edupolis.pl,

· kujawsko-pomorskie.pl.

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 12 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Kolaż ze zdjęć 30x40
16,00PLN
Budowa hal
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Jak prawidłowo stosować antybiotyki? Nie przerywaj kuracji

Czy wiesz, jak prawidłowo stosować antybiotyki? Zapobieganie infekcjom i odpowiednie ich# leczenie pomogą zachować skuteczność leków i zapobiegać antybiotykoodporności.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia policjantów i straży granicznej. Wspólne działania

Policjanci, wspólnie ze strażą graniczną, wzięli udział# w ćwiczeniach na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Miały one na celu sprawdzenie i utrwalenie działań służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

(czytaj więcej)
0

Terytorialsi na kolejnym szkoleniu. Kurs SERE był bardzo wymagający

Ucieczka, unikanie przeciwnika, przetrwanie w terenie to tylko niektóre #zagadnienia kursu SERE poziomu B, który w minionym tygodniu zrealizowało Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. W 5-dniowym kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z całego kraju, a zajęcia realizowane były m.in. na terenie borów Tucholskich.

(czytaj więcej)
0

Co nam mówi kod kreskowy? Czy prefiks 590 = Polska?

Kto odpowiada za kody kreskowe#? GS1 to międzynarodowa organizacja zajmująca się zarządzaniem systemem znakowania produktów kodami kreskowymi.

(czytaj więcej)