Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

28 lipca 2016

Podpisano porozumienie o wzajemnej współpracy

fot. MS

fot. MS

28 lipca szubińscy radni spotkali się na XXIII sesji Rady Miejskiej. Obrady odbyły się w # Muzeum Ziemi Szubińskiej. Jednym z punktów obrad było podpisanie porozumienia z przedstawicielami kazachstańskiego miasta Kapszagaj.

Otwarcia sesji dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej – Remigiusz Kasprzak, który przywitał radnych, władze miasta, sołtysów i wszystkich gości obecnych na sali. Na rozpoczęciu obrad obecnych było 21 radnych, zatem stwierdzono quorum. Na sekretarza powołany został Tomasz Kaszewski.

Po przedstawieniu sprawozdania burmistrza Szubina – Artura Michalaka z działalności międzysesyjnej, nastąpiło zgłaszanie przez radnych wniosków i interpelacji.

Radni podjęli szereg uchwał dotyczących m.in. zatwierdzenia nowej taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków na terenie gminy Szubin, wysokości i zasad udzielania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki, regulaminu utrzymania czystości i porządku, przystąpienia do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy części nieruchomości zabudowanej na okres powyżej 3 lat oraz wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia tej umowy.

Po podjęciu uchwał Burmistrz Szubina odpowiedział na interpelacje i wnioski.

Na zakończenie sesji odbyło się spotkanie z przedstawicielami miasta Kapszagaj oraz nastąpiło podpisanie porozumienia w zakresie rozwoju wzajemnych stosunków i dalszej współpracy.

 

Oceń artykuł: 17 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 18 (32)

    ameryczka, w dniu 28-07-2016 18:26:52 napisał:

    No i będzie okazja do wyjazdów na wycieczki dla urzędników!

    odpowiedz

    • 15 (29)

    Mona, w dniu 28-07-2016 20:36:06 napisał:

    Proponuję podpisać następne porozumienie z jakimś miasteczkiem na Syberii. A potem wysłać tam naszych włodarzy. I najlepiej - ONE WAY TICKET...

    odpowiedz

    • 11 (21)

    Kasia, w dniu 28-07-2016 21:26:40 napisał:

    A co ze zmianą planu na cegielni? Czy radni zgodzili się na budowę bloków przez developera?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Budowa hal
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)