Dziś mamy 18 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

06 lutego 2019

Po wyborach. Nowa sołtys Chraplewa

fot. LZ

fot. LZ

W Chraplewie mieszkańcy wybrali swojego sołtysa dopiero przy drugim głosowaniu. Do tego nie tak# łatwo było znaleźć chętnego kandydata!

Spośród 145 osób uprawnionych do głosowania, we wtorkowym zebraniu wzięło udział tylko 15 osób. Właśnie te osoby zadecydowały, kto przez kolejne pięć lat będzie sołtysem i członkiem rady sołeckiej.

Zgłoszono tylko jedną kandydatkę – Agnieszkę Adamowską, jednak nie otrzymała ona większości głosów (7 osób za i 8 przeciw), przez co trzeba było ogłosić drugie głosowanie. I tu pojawił się mały problem, bo nikt z mieszkańców nie chciał wystartować w wyborach. W końcu na kandydowanie zgodziła się Natalia Marmurowicz, zdobywając 12 głosów za i 3 przeciw. To ona przez następne pięć lat będzie „kierować” Chraplewem. Mieszkańcy wybrali także nowych członków rady sołeckiej. Do tej pory była ich czwórka i tak też zostało. W skład rady sołeckiej weszły: Karolina Michalak, Monika Janus, Anna Marchlewska i Marzena Wolna.

Podczas zebrania rozmawiano także o problemach wsi. Mówiono o drodze powiatowej w stronę Dziewierzewa, o utrzymaniu boiska sportowego i fatalnym stanie dróg gruntowych, po których wywożone są buraki. Na pytania mieszkańców odpowiadał burmistrz. Zgodnie ze statutem sołectwa, w radzie sołeckiej muszą znaleźć się minimum 3 osoby. Do tej pory członków rady było 5 i tylu wybrano na kolejną kadencję. Tu głosowanie było już jawne, gdyż zgłoszono właśnie 5 kandydatów. I tak do rady sołeckiej Retkowa weszły: Barbara Pilarska, Barbara Woźniak, Renata Goździk, Małgorzata Mielniczak, Danuta Pilarska. Panie otrzymały 51 głosów poparcia, 4 osoby wstrzymały się od głosu.

Zebranie było okazją do porozmawiania o problemach wsi. A te dotyczą przede wszystkim stanu dróg, braku chodnika i braku oświetlenia.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Budowa domu pod klucz
Jadalnia / pokój dzienny
Meble pokojowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Botox i wypełniacze
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)