Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2020

Plastyczne wyobrażenia szubińskich licealistów. Tematem Don Kichote

fot. I LO Szubin

fot. I LO Szubin

Na zdalnych lekcjach uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie zapoznali #się z fragmentami pierwszej nowożytnej powieści Miguela Cervantesa, która powstała w XVII wieku w Hiszpanii.

Niezrównane przygody Don Kichota, który chciał ratować świat przed złem, stawiał sobie cele, które próbował realizować bez względu na okoliczności i sprawiają, że utwór ten jest ponadczasowy. Dzieje błędnego rycerza i jego giermka Sanczo Pansy zainspirowały również uczniów klasy Id do stworzenia prac plastycznych różnymi technikami.

Materiał: A. Kobierowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)