Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

27 czerwca 2022

Pijani kierowcy wyeliminowani. Mężczyźni mieli prawie dwa promile

fot archiwum

fot archiwum

Dwóch nietrzeźwych kierowców, w tym jednego, który ruszył #w trasę bez wymaganych uprawnień, wyeliminowali wczoraj z ruchu mundurowi nakielskiej „patrolówki”. Obaj niebawem usłyszą zarzuty, a ich zachowanie oceni sąd.

Pierwszy kierowca, który kompletnie pijany ruszył w trasę został zatrzymany wczoraj (26.06.22) po godzinie 17 w centrum Nakła. 28-latka skontrolowali nakielscy patrolowcy, kiedy prowadził alfę romeo. Użyty alkomat wykazał w jego organizmie prawie dwa promile alkoholu. Okazało się też, że nakielanin wyruszył w trasę, choć nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Kolejnego, już po dwóch godzinach, ten sam patrol zatrzymał w Potulicach, kiedy prowadził volkswagena passata. 57-latek, tak jak jego poprzednik, miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Z tą różnicą, że miał prawo jazdy, które natychmiast zostało mu elektronicznie zatrzymane.

Obaj kierowcy niebawem usłyszą zarzuty, a decyzje w ich sprawie podejmie sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą dwa lata pozbawienia wolności. 28-latkowi, za jazdę bez wymaganych uprawnień, dodatkowo grozi wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia aut.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (3)

  Polo, w dniu 28-06-2022 07:42:28 napisał:

  Polska język trudna język

  odpowiedz

  • 0 (0)

  seba z BMW, w dniu 28-06-2022 11:11:24 napisał:

  nie warto było szaleć tak, aż do bólu. Alforomerowcu

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Budowa magazynów
Budowa hal
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)