Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

15 marca 2019

Pierwsze kroki w bibliotece. Przedszkolaki zwiedziły placówkę

fot. pow

fot. pow

W dniu 15 marca 2019 biblioteka w Zamościu gościła przedszkolaków z grupy „ Skrzatów” z # Przedszkola Niepublicznego „IGUŚ”.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresowały ich pozycje dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się od bibliotekarki,  czym jest biblioteka, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki P. Marioli Sawickiej oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Spotkanie w filii nie mogło odbyć się bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała wiersz Jana Brzechwy „Przyjście wiosny”, potem „Legendę o smoku wawelskim”. W trakcie pobytu rozwiązywały zagadkę związaną z przeczytanym wierszem. Na zakończenie spotkania dzieci rysowały postać smoka lub ptaki zwiastujące wiosnę. Spotkanie zorganizowano we współpracy z p. nauczycielką  Natalią Brzezińską- Kupską.

materiał: M. Rzeszowski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    jz, w dniu 16-03-2019 12:52:12 napisał:

    Brawo Pani Kierownik biblioteki. Dzieci mile i z pożytkiem spędziły czas. Biblioteka tętni życiem.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Kwasy...
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Meble pokojowe
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)