Dziś mamy 19 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

18 maja 2019

Pełnoletni Flesz. Święto szubińskiej fotografii

fot. LZ

fot. LZ

Członkowie KMF Flesz, ich rodziny, znajomi oraz sympatycy grupy świętowali # w miniony piątek swoje osiemnaste urodziny. Przez te lata powstały setki, jak nie tysiące zdjęć.

- Nieformalne grupy nie powstają dlatego, że kazał im burmistrz, prezydent, czy jakaś inna władza, tylko powstają z potrzeby serca. Jestem wam wdzięczny, że jesteście z nami przez te 18 lat, że oglądacie nasze prace, jesteście łaskawi dla tych obrazów. Jestem wdzięczny także wszystkim członkom Flesza – o różnych zainteresowaniach, pasjach, gustach, poglądach politycznych. Mimo tego coś nas łączy – miłość do fotografowania, do pokazywania obrazów, do ich tworzenia – powiedział Mirosław Rzeszowski, dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie.

Głos zajął także Andrzej Wrona, wieloletni prezes szubińskiego Flesza. - Było mi w klubie bardzo miło, dawało mi to poczucie, że jestem młodszy, podtrzymywało mnie to na duchu. To, co wszystkich nas napędza, to miłość do fotografii. Na przestrzeni tych 18 lat widzę szaloną różnicę między pierwszym zdjęciem, które tu wisiało, a tym, co jest teraz. To naprawdę duży przeskok. Myślę, że następne lata będą jeszcze lepsze – mówił, dziękując jednocześnie wszystkim pasjonatom fotografii.

Jak to bywa na osiemnastych urodzinach, nie zabrakło życzeń, kwiatów i drobnych upominków ze strony obecnych i byłych włodarzy oraz ludzi kultury z gminy Szubin. - Chyba nikt nie wyobraża sobie gminy Szubin bez klubu Flesz, bez wystaw, bez współpracy, albumów i bez zdjęć, które te albumy zdobią. Wszystkim klubowiczom zazdroszczę pasji i tego, że macie trochę inne spojrzenie na świat, na otaczającą nas rzeczywistość, niż wszyscy „pospolici zjadacze chleba”. Fascynuje mnie to, że w swoich obrazach, nawet w zwykłych rzeczach, potraficie ująć to, co dla innych jest niewyobrażalne i czego my nie widzimy – tak za pokazywanie świata podziękował fotografom burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski.

Uczestnicy uroczystości mieli okazję zobaczyć multimedialny pokaz kilkuset zdjęć oraz wystawę. Był też oczywiście tort, toast i muzyka.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Rolery - mezoterapia skóry
Konstrukcje stalowe
MEBLE PIOTR PASIEKA
Narożniki
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)