Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

18 maja 2019

Pełnoletni Flesz. Święto szubińskiej fotografii

fot. LZ

fot. LZ

Członkowie KMF Flesz, ich rodziny, znajomi oraz sympatycy grupy świętowali # w miniony piątek swoje osiemnaste urodziny. Przez te lata powstały setki, jak nie tysiące zdjęć.

- Nieformalne grupy nie powstają dlatego, że kazał im burmistrz, prezydent, czy jakaś inna władza, tylko powstają z potrzeby serca. Jestem wam wdzięczny, że jesteście z nami przez te 18 lat, że oglądacie nasze prace, jesteście łaskawi dla tych obrazów. Jestem wdzięczny także wszystkim członkom Flesza – o różnych zainteresowaniach, pasjach, gustach, poglądach politycznych. Mimo tego coś nas łączy – miłość do fotografowania, do pokazywania obrazów, do ich tworzenia – powiedział Mirosław Rzeszowski, dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie.

Głos zajął także Andrzej Wrona, wieloletni prezes szubińskiego Flesza. - Było mi w klubie bardzo miło, dawało mi to poczucie, że jestem młodszy, podtrzymywało mnie to na duchu. To, co wszystkich nas napędza, to miłość do fotografii. Na przestrzeni tych 18 lat widzę szaloną różnicę między pierwszym zdjęciem, które tu wisiało, a tym, co jest teraz. To naprawdę duży przeskok. Myślę, że następne lata będą jeszcze lepsze – mówił, dziękując jednocześnie wszystkim pasjonatom fotografii.

Jak to bywa na osiemnastych urodzinach, nie zabrakło życzeń, kwiatów i drobnych upominków ze strony obecnych i byłych włodarzy oraz ludzi kultury z gminy Szubin. - Chyba nikt nie wyobraża sobie gminy Szubin bez klubu Flesz, bez wystaw, bez współpracy, albumów i bez zdjęć, które te albumy zdobią. Wszystkim klubowiczom zazdroszczę pasji i tego, że macie trochę inne spojrzenie na świat, na otaczającą nas rzeczywistość, niż wszyscy „pospolici zjadacze chleba”. Fascynuje mnie to, że w swoich obrazach, nawet w zwykłych rzeczach, potraficie ująć to, co dla innych jest niewyobrażalne i czego my nie widzimy – tak za pokazywanie świata podziękował fotografom burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski.

Uczestnicy uroczystości mieli okazję zobaczyć multimedialny pokaz kilkuset zdjęć oraz wystawę. Był też oczywiście tort, toast i muzyka.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usta - powiekszanie
Bon upominkowy
Kwasy...
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Lakiernictwo
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)