Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

28 maja 2018

Passa zwycięstw przerwana. Szubinanie przegrali z GKS Baruchowo

Po fatalnej pierwszej połowie i braku konsekwencji w drugiej piłkarze Szubinianki przegrali #w Baruchowie aż 2:6. Tym samym zespół trenera Wiesława Stepczyńskiego przerwał passę zwycięstw. Na szczęście porażka nie spowodowała spadku Szubinianki w tabeli ligowej.

W Baruchowie zaczęło się fatalnie. Już w 8` worek z bramkami rozwiązał Gracjan Sobczak, a kilka minut później na 2:0 podwyższył Hubert Jaśkiewicz. Po dwóch kwadransach gry Karola Kobylarza po raz drugi pokonał Gracjan Woźniak. Szubinianie ani razu nie zagrozili bramce rywali i marzyli tylko o tym, żeby zejść do szatni.

Fatalny bilans po pierwszej połowie nie odebrał jednak gościom wiary we własne umiejętności i odwrócenie losów spotkania. Bardzo szybko do roboty zabrał się Robert Jurek, który minął dwóch obrońców i strzałem z dystansu posłał piłkę do siatki. W 55` uderzenie kapitana Szubinianki skutecznie dobił Przemysław Wesołek i znów wszystko mogło się zdarzyć. Niestety przyjezdni nie poszli za ciosem, choć było niezwykle blisko. Najpierw pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Przemysław Wesołek, a później po akcjach Roberta Jurka i Michała Machowskiego również górą był bramkarz. Kto wie jak potoczyłyby się losy tego starcia, gdyby któraś z wspomnianych sytuacji zakończyłaby się golem. Zaryzykuję stwierdzenie, że komplet punktów pojechałby do Szubina. A tak, co nie udało się piłkarzom Szubinianki, udało się miejscowym. I to jak się udało. W przeciągu dziesięciu minut goście stracili trzy kolejne bramki i o jakichkolwiek punktach w Baruchowie mogli zapomnieć. Baruchowo poszybowała na szóste miejsce w tabeli, Szubin bez zmian na dziewiątym. A mogło być odwrotnie…

- Pierwsza połowa zdecydowanie należała do nas – powiedział trener gospodarzy Dariusz Janik. - Na początku drugiej, gdy straciliśmy dwa gole, zrobiło się trochę nerwowo. Myśleliśmy, że mecz łatwo się wygra, ale ostatecznie cieszymy się z trzech punktów.

W odmiennym nastroju był w sobotę Wiesław Stepczyński. - Popełniliśmy masę błędów indywidualnych. Zamiast wyrównać wynik meczu, dostaliśmy gola na 2:4 i potem to się nam kompletnie posypało – podsumował.

No cóż, nad rozlanym mlekiem nie ma co płakać. Trzeba wziąć się do roboty i zdobywać punkty gdzie indziej. Najbliższa okazja w Szubinie, podczas starcia z Wisłą Dobrzyń. Początek spotkania o godzinie 16.00.

GKS Baruchowo - Szubinianka 6:2 (3:0)

Skład Szubinianki: Karol Kobylarz, Szymon Stypczyński (46' Kacper Kłosowski), Tomasz Klein, Michał Jaworski, Dominik Krawczyk, Konrad Polawski, Paweł Jakubowski, Marek Gwit (37' Vasile Nicoara), Przemysław Wesołek, Robert Jurek, Michał Machowski.