Dziś mamy 24 czerwca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
04 marca 2018

Parking zostanie przebudowany. Prace mają potrwać do końca sierpnia

fot. arch.

fot. arch.

Do końca sierpnia 2018 roku ma zostać przebudowany parking przy Placu Wolności #w Szubinie. Gmina ogłosiła postępowanie przetargowe. Oferty składać można do 6 marca.

Jaki zakres obejmuje zadanie? Zbudowany ma zostać parking wraz z drogą wewnętrzną do obsługi o konstrukcji nawierzchni z kostki brukowej betonowej oraz chodniki z tego samego materiału. Stanie tam także szalet publiczny, w związku z czym trzeba będzie dokonać przyłącze wody, energetyczne i kanalizację sanitarną. Zbudowana zostanie też kanalizacja deszczowa, staną 4 nowe słupy oświetleniowe. Aby podtrzymać istniejącą tam skarpę, zostanie zbudowany murek oporowy. Nie zabraknie także stojaków na rowery i koszy na odpadki.

To ogromna zmiana w stosunku do obecnego stanu parkingu. Jest to jedno z najwygodniejszych dla kierowców miejsc do zostawienia samochodu – blisko jest bank, kościół, markety, mniejsze sklepiki... A ponieważ samochodów na parkingu w ciągu dnia przewija się bardzo wiele, to i dziur powstaje z dnia na dzień coraz więcej. Przebudowa ma poprawić jakość tego miejsca. W tegorocznym budżecie zarezerwowano na ten cel 580 tys. zł.

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • -8 (26)

  mariusz, w dniu 04-03-2018 13:47:48 napisał:

  580 tyś za taki kawałek drogi i kilka miejsc parkingowych jak tak wydaje się publiczne pieniądze w polsce to się nie ma co dziwić że na wiele inwestycji nie starcza pieniędzy

  odpowiedz

  • 1 (13)

  kacha, w dniu 04-03-2018 15:35:18 napisał:

  A co z teren parkingowym przy PKO ?

  odpowiedz

  • 11 (17)

  Olek, w dniu 04-03-2018 15:48:34 napisał:

  Koło pko ma powstan chlewnia!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (6)

  szpieg z krainy deszczowców, w dniu 04-03-2018 20:45:13 napisał:

  A o ile miejsc zmniejszy się parking w związku z inwestycją?

  odpowiedz

  • 3 (9)

  Ahmed, w dniu 04-03-2018 22:59:58 napisał:

  Podejrzewam, że zmniejszenie ilości miejsc parkingowych jest nieuniknione. To taka tendencja naszych władz. Było miejsce dogodnego parkowania na rynku to pobudowali nam plac by wiatr mógł po nim śmigać bez przeszkód. Jedynym wyjątkiem jest ul. Ogrodowam na której faktycznie kilka miejsc przy szpitalu przybyło (ubyło jednocześnie przy prokuraturze). Ten parking przy banku faktycznie jest potrzebny i lepszy to pomysł niż jakieś place przesiadkowe. Trzymamy kciuki za sensowną realizację tych planów.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  UM, w dniu 05-03-2018 09:01:37 napisał:

  proponuję, żeby autor artykułu sprawdził najpierw jaki parking będzie przebudowywany, zamiast wprowadzać mieszkańców w błąd wstawiając niewłaściwe zdjęcie.

  odpowiedz

  • 1 (13)

  Kierowca/pasażer, w dniu 05-03-2018 12:08:37 napisał:

  A kiedy w mieście będzie przystanek autobusowy aby autobusy nie jeździły wokół rynku a pasażerowie mogli w centrum wsiadać i wysiadać. W każdym mieście przystanki się znajdują.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  bacha, w dniu 05-03-2018 14:08:03 napisał:

  nie tylko sa potrzebne parkingi a przedewszystkim przystanki autobusowe i busowu ludzie którzy się poruszają autobusami maja kilometry do przystanku a nie jedno krotnia jada do szpitala lub lekarza kto o tym powinien pomyslec kto jest kompetentny // P. Michalak proszę mieć na uwadze ale nie długiej a może ktoś powinien P. myslec pomoc czekamy

  odpowiedz

  • -2 (2)

  slaw, w dniu 07-03-2018 15:53:49 napisał:

  Każda drogowa inwestycja poprzednika była katastrofą. Fatalne decyzje dot. inwestycji drogowych potwierdzają, że nie jest to wina złego Burmistrza tylko słabych urzędników. A Burmistrz nie ma chyba pojęcia co ludzie potrzebują. Szkoda. Dlaczego na ul. Nakielskiej ciągle jest parking na jezdni przez którą przejeżdża wiele samochodów ciężarowych. Taka prosta sprawa a nie mogą załatwić. A co to będzie za 500 tys zł. Pewne jest że ci ludzie wyrzucą te pieniądze w błoto.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

REGAŁY
JADALNIE
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Stół z blatem szklanym + krzesła
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
SALONY
Lakiernictwo
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)