Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

14 grudnia 2019

Parking jest, a miejsc brakuje. "Nikt tego nie przemyślał"

fot. LZ

fot. LZ

W ubiegłym roku gmina Szubin wybudowała parking między kościołem a #bankiem. Jednak już zaczyna brakować miejsc parkingowych.

Niedawno przy parkingu otwarto pasaż handlowy. Budynek ten początkowo miał być szwalnią. Teraz okazuje się, że są tam sklepy, w tym znany minimarket. Już pojawiają się głosy, że brakuje miejsc parkingowych. W imieniu seniorów głos w tej sprawie zajął przewodniczący Rady Seniorów Jan Kostecki. – Widzę, że pomieszczenie, które miało być miejscem produkcyjnym i handlowym dla własnej produkcji stało się centrum handlowym i w związku z tym coraz mniej miejsca jest na parkingu, który został wybudowany ze środków gminy. Żeby nie było tak, że gmina ufundowała parking właścicielowi obiektu handlowego – powiedział radny senior.

Także radny Stanisław Wypych jest oburzony takim stanem rzeczy. – Jeszcze za czasów burmistrza Ignacego Pogodzińskiego gmina odkupiła teren za około 300 tys. zł. Znalazł się inwestor, chciał zbudować parking. Został on jednak „przegoniony”. Pojawił się nowy inwestor, który chciał budować szwalnię. Sami zmieniliśmy decyzję, sprzedając działkę, zmieniliśmy plan zagospodarowania, pozwoliliśmy mu budować i zbudowaliśmy też parking dla niego. Wyobraźmy sobie, że do 8 sklepów przyjedzie po 5 pracowników i od 8.00 do 16.00 nie ma parkingu. To już nie jest parking dla mieszkańców, zrobiliśmy komuś wspaniały ukłon i to jest nasza wina. Bijmy się w pierś. Dziś jest problem, bo gdzie ludzie mają stawać? Wydaliśmy setki tysięcy i ludzie nadal nie mają gdzie zostawiać aut. Nikt tego nie przemyślał – zwrócił się do radnych poprzedniej kadencji.

Zdaniem burmistrza Mariusza Piotrkowskiego temat jest „do opanowania”. – Myślę, że z tym sobie poradzimy. Pasaż jest w rozruchu i inaczej to wygląda. Poza tym parking jest publiczny i kto tam parkuje? Nasi mieszkańcy. Musi to zostać tak, jak jest – powiedział.

Oceń artykuł: 2 20

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (19) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (8)

  sss, w dniu 14-12-2019 16:05:52 napisał:

  Polska cebula

  odpowiedz

  • 0 (20)

  Ananas, w dniu 14-12-2019 18:05:07 napisał:

  Zrobić płatny i po sprawie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (9)

  Suweren, w dniu 14-12-2019 23:10:43 napisał:

  Panie radny Stanisławie A tak z buta na zakupy to nie łaska

  odpowiedz

  • 7 (15)

  KK, w dniu 15-12-2019 00:51:27 napisał:

  Jeśli ktoś wierzył w tę szwalnię to, z całym szacunkiem, musiał być palantem.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (11)

  ZS, w dniu 15-12-2019 09:14:23 napisał:

  Już na etapie projektowania były zalecenia aby tak przygotować projekt aby była możliwość przekształcenia budynku na obiekt handlowy. Projekt "Szwalnia" to był zwykły szwindel.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (13)

  Bogacz, w dniu 15-12-2019 11:40:29 napisał:

  Problemem nie jest nowy budynek lecz bogactwo i wygoda społeczeństwa. Brakuje jedynie mleka w Gąsawce i miodu w Białej Strudze. Gdyby wzburzony radny był burmistrzem dawno byśmy to mieli

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Real, w dniu 15-12-2019 13:19:06 napisał:

  Nie bijcie się w piersi lecz nawzajem nieco wyżej lub niżej . Pomysł na szwalnię w centrum był jeszcze lepszy.

  odpowiedz

  • -1 (11)

  niezadowolony, w dniu 15-12-2019 14:19:13 napisał:

  Banda głupców!!!!!!!

  odpowiedz

  • 2 (18)

  Szubiniak, w dniu 15-12-2019 15:07:25 napisał:

  Wystarczy wprowadzić parking płatny z szlabanami tak jak są w np. w większości szpitali w Bydgoszczy .Pierwsza godz. bezpłatna a następne już płatne. I po problemie. I gmina zarobi.

  odpowiedz

  • -4 (18)

  Prawnik, w dniu 15-12-2019 15:57:13 napisał:

  Głupota by była zrobić płatny parking

  odpowiedz

  • 17 (19)

  Żabka, w dniu 15-12-2019 16:31:36 napisał:

  Na pierwszym miejscu interes własny, potem kolegów a na końcu jak potrzeba głosów to mieszkańców. Pan radny pogrąża się tą wypowiedzią. Jest szwalnia parkin dla niego (inwestora). Nie ma szwalni parking publiczny tylko nie dla pracowników pobliskich sklepów, ale cały czas to ten sam parking za piniondze WSZYSTKICH mieszkańców.

  odpowiedz

  • 14 (16)

  tata, w dniu 15-12-2019 17:23:51 napisał:

  Stachu populista jest i tyle. Byle poklasku trochę dostać no i własny interes chronić. Taki styl w tej radzie ma wielu. Nie mają wstydu.

  odpowiedz

  • 6 (6)

  podatnik, w dniu 16-12-2019 20:08:32 napisał:

  Jeżeli ktoś myślał, że jednym parkingiem rozwiąże problem parkingów w Szubinie, to chyba jest krótkowzroczny. Może Pan Radny i inni rządzący aktualnie gminą pomyślą o nowych rozwiązaniach zamiast ciągle utyskiwać, jak to wszyscy ich oszukują. A ile miejsc parkingowych mają sklepy GS-owskie? Panie Wypych do roboty chyba za coś Pan bierze pieniądze???

  odpowiedz

  • 9 (11)

  Zola, w dniu 21-12-2019 10:41:04 napisał:

  Od początku wszyscy w gminie wiedzieli że tam będą sklepy. Parking zrobiony pod właściciela galerii to wiadomo. Niestety pytanie brzmi;dlaczego przeciętnemu "kowalskiemu" ciężko jest załatwić w gminie prostą sprawę a niektórym to nawet parking za pieniądze podatników się buduje?

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Szubin , w dniu 21-12-2019 13:00:12 napisał:

  Budował szwalnie a wyszedł pasaż handlowy haha ha brawo. Coś tu jest szyte grubymi nićmi....

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Baterie
od 0,90PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprawdzanie świateł
Zabiegi dla panów
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)