Dziś mamy 24 marca 2018, sobota, imieniny obchodzą:
12 marca 2018

Panie wspólnie świętowały. Spotkanie było okazją do podsumowań

fot. LK

fot. LK

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ciężkowie spotkały się w świetlicy wiejskiej w niedzielę #11 marca, by wspólnie świętować swój dzień – Dzień Kobiet. Była to także okazja do podsumowania ubiegłego roku i omówienia planów na rok bieżący.

Życzenia dużo zdrowia, uśmiechu i zadowolenia z życia złożyła przewodnicząca KGW Halina Rozpłoch. Na stołach nie zabrakło kawy, ciasta i świeżych owoców.

Co takiego działo się w KGW w 2017 roku? Kobiety spotkały się przy kawie na Walentynki, a na Dzień Kobiet wyjechały do Szubińskiego Domu Kultury. Przed świętami Wielkanocnymi generalnie sprzątały kościół w Ciężkowie. 10 maja wybrały się na rejs statkiem po Noteci zorganizowany przez Gminną Radę Kobiet. Także w maju świętowały Dzień Matki. Angażowały się także w wydarzenia organizowane poza sołectwem – Turniej Wsi czy gminne dożynki w Kołaczkowie. Przewodnicząca wspomniała także o sierpniowej nawałnicy i pożarze kościoła. Członkinie KGW zajęły się przygotowywaniem poczęstunku dla strażaków i mieszkańców wsi, którzy uczestniczyli w akcji sprzątania pogorzeliska. Koniec roku upłynął pod znakiem spotkania gwiazdkowego w SzDK.

A jakie plany na rok bieżący? Organizacja Dnia Matki, uczestnictwo w wycieczkach organizowanych przez Gminną Radę Kobiet, udział w Turnieju Wsi i gminnych dożynkach oraz organizacja Andrzejek lub innych zabaw dla dzieci i młodzieży. Rok 2018 wiąże się także z ważnymi przygotowaniami do 50-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Ciężkowie, które przypada na styczeń 2019 roku. 

Oceń artykuł: 6 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drobne naprawy
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Kanapa
Budowa domu pod klucz
Sprzedaż opon
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
REGAŁY
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)