Dziś mamy 24 czerwca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
12 marca 2018

Panie wspólnie świętowały. Spotkanie było okazją do podsumowań

fot. LK

fot. LK

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ciężkowie spotkały się w świetlicy wiejskiej w niedzielę #11 marca, by wspólnie świętować swój dzień – Dzień Kobiet. Była to także okazja do podsumowania ubiegłego roku i omówienia planów na rok bieżący.

Życzenia dużo zdrowia, uśmiechu i zadowolenia z życia złożyła przewodnicząca KGW Halina Rozpłoch. Na stołach nie zabrakło kawy, ciasta i świeżych owoców.

Co takiego działo się w KGW w 2017 roku? Kobiety spotkały się przy kawie na Walentynki, a na Dzień Kobiet wyjechały do Szubińskiego Domu Kultury. Przed świętami Wielkanocnymi generalnie sprzątały kościół w Ciężkowie. 10 maja wybrały się na rejs statkiem po Noteci zorganizowany przez Gminną Radę Kobiet. Także w maju świętowały Dzień Matki. Angażowały się także w wydarzenia organizowane poza sołectwem – Turniej Wsi czy gminne dożynki w Kołaczkowie. Przewodnicząca wspomniała także o sierpniowej nawałnicy i pożarze kościoła. Członkinie KGW zajęły się przygotowywaniem poczęstunku dla strażaków i mieszkańców wsi, którzy uczestniczyli w akcji sprzątania pogorzeliska. Koniec roku upłynął pod znakiem spotkania gwiazdkowego w SzDK.

A jakie plany na rok bieżący? Organizacja Dnia Matki, uczestnictwo w wycieczkach organizowanych przez Gminną Radę Kobiet, udział w Turnieju Wsi i gminnych dożynkach oraz organizacja Andrzejek lub innych zabaw dla dzieci i młodzieży. Rok 2018 wiąże się także z ważnymi przygotowaniami do 50-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Ciężkowie, które przypada na styczeń 2019 roku. 

Oceń artykuł: 6 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Test amortyzatorów
Stół rozkładany + 6 krzeseł
ŁÓŻKA
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Pieczątki Colop
Narożniki
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Masaż leczniczy
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)