Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

20 stycznia 2020

Pan Policjant w grupie Promyczków. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Do grupy Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie przyszedł # Pan Policjant, aby przygotować dzieci do bezpiecznego spędzania czasu podczas zimowych ferii.

Przypomniał nam podstawowe zasady ruchu drogowego, powiedział również w jaki sposób mamy zachować się przy przechodzeniu przez jezdnię. Wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Aby jeszcze lepiej zobrazować dzieciom grożące niebezpieczeństwa, dzielnicowy Mateusz Wawrzyniak Komisariatu Policji w Szubinie pokazał dzieciom film o sierżancie Poli. Główny bohater miś tłumaczył dzieciom w jaki sposób zachować się na pasach, że nie mają rozmawiać z obcymi, nie przyjmować od nikogo prezentów.

Mówił również, że dobrze jest ustalić z rodzicami swoje Hasło, w razie potrzeby, a także uwrażliwił, że przed rodzicami i opiekunami dzieci nie powinny mieć żadnych sekretów!

Pan Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom, w jaki sposób należy zachować się podczas ataku psa.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało od dzielnicowego światełko odblaskowe i tarczę do ćwiczeń manualnych. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek miłego gościa.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 71 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)