Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

08 października 2019

Pamięć o Powstaniu Wielkopolskim. Harcerze i zuchy wzięły udział w akcji

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 7 października 2019 r. harcerze i zuchy wzięli udział w akcji # „Dbamy o miejsca pamięci Powstania Wielkopolskiego”.

Celem akcji jest upamiętnienie miejsca walk powstańczych oraz miejsc pochówków powstańców wielkopolskich i weteranów z lat 1918-1919 na terenie obecnego województwa kujawsko-pomorskiego.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez wojewodę kujawsko-pomorskiego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” przy współpracy m.in. ze Związkiem Harcerstwa Polskiego.

Przedstawiciele trzech jednostek: 7 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Feniks im. Bohaterów Powstania Wielkopolskiego, 13 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Wilcza Wataha oraz 13 Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej Ogniste Pióra mieli za zadanie rozmieścić tabliczki powstańcze na szubińskim cmentarzu.

Przy wsparciu dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej pani Kamili Czechowskiej i rodziców, dzieci odnalazły nagrobki ponad 50 osób i umieściły przy nich powstańcze tabliczki. Na naszym cmentarzu pochowanych zostało więcej osób związanych z Powstaniem Wielkopolskim, dlatego będziemy się starać pozyskać dodatkowe tabliczki, żeby oznaczyć każdego z nich.

Przy pomniku-mogile powstańców wielkopolskich również została umieszczona tabliczka powstańcza. Pomnik ten w najbliższym czasie ma przejść odbudowę i oznaczenie to powróci na swoje miejsce po planowanych pracach.

Wszystkim zuchom, harcerzom dziękujemy za zaangażowanie i spełnienie patriotycznego obowiązku a Pani Kamili Czechowskiej i rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu akcji.

materiał: hm. Joanna Lewandowska/pwd. Katarzyna Grabowska/pwd. Dawid Jakubiak

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Odchudzanie
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Zabiegi dla panów
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Wypożyczalnia samochodów
Żel UV 5ml
7,50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Sprawdzanie geometrii kół
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)