Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

24 września 2018

Otrzęsiny pierwszoklasistów. Zostali przyjęci do społeczności szkolnej

fot. I LO Szubin

fot. I LO Szubin

Piątek, 21 września, to dla pierwszoklasistów I Liceum Ogólnokształcącego im. St. #Wyspiańskiego w Szubinie bardzo ważna data. Tego dnia zostali przyjęci do społeczności szkolnej.

Nie jest łatwo zasłużyć sobie na przynależność do zacnego grona licealistów. Trzeba udowodnić, że posiada się siłę ducha i wolę przetrwania. Klasa Ia pod przywództwem pani Ewy Szczekot przebrnęła śpiewająco przez wszystkie konkurencje, które przygotowała dla nich klasa druga.

Otrzęsiny rozpoczęły się przemarszem na rynek gdzie „koty”  złożyły przysięgę wzorowego licealisty oraz odśpiewały hymn szkoły. Dalsza część uroczystości odbyła się w auli szkolnej. Swoje zdolności i umiejętności pierwszoklasiści ujawnili w konkurencjach zręcznościowych np. w wyławianiu winogron z miski pełnej jogurtu bez użycia rąk oraz w wypowiadaniu łamańców językowych z buzią pełną bułki tartej. 

materiał: A. Marchlewska 

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Masaż leczniczy
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Meble kuchenne
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Remonty mieszkań
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)