Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

10 lipca 2018

Ostatnie pożegnanie śp. Andrzeja Majchrowicza. Rodzina, przyjaciele, delegacje pożegnały zmarłego

fot. MM

fot. MM

W poniedziałek, 9 lipca pożegnano śp. Andrzeja Majchrowicza - wieloletniego prezesa # szubińskiego klubu Seniora "Jesienny Kwiat".

Były prezes szubińskiego klubu seniora zmarł 5 lipca, w szpitalu po długiej chorobie, w wieku 72 lat. W poniedziałek rodzina, przyjaciele, znajomi oraz liczne delegacje władz samorządowych, przedstawicieli instytucji i zaprzyjaźnionych klubów towarzyszyło zmarłemu w jego ostatniej drodze na szubińskim cmentarzu. 

Andrzej Majchrowicz urodził się 23 listopada 1946 roku w Kujawkach koło Wapna. Wraz z żoną Marylą dochowali się dwóch synów i córki. Był Naczelnikiem gminy Szubin, należał do Prezydium Powiatowej Rady Narodowej, pełnił funkcję dyrektora Banku Spółdzielczego w Kcyni, w PZGS i GS w Szubinie. Pod koniec swojej drogi zawodowej prowadził działalność gospodarczą. Był czynnym członkiem Klubu Seniora "Jesienny Kwiat" przy Szubińskim Domu Kultury. W latach 2008-2013 był wiceprezesem klubu, by od 2013 do końca 2017 roku stanąć na jego czele. Na początku tego roku, decyzją nowopowstałego Zarządu Klubu został uznany honorowym członkiem Zarządu. Pod koniec roku Andrzej Majchrowicz, który zmagał się z wieloma chorobami, w tym z chorobą serca przestał pełnić funkcję prezesa, którą odtąd sprawuje Halina Kaszewska. Obcena prezes tak wspomina zmarłego - Straciliśmy wspaniałego człowieka o wielkim sercu, kolegę, przyjaciela. Andrzej cechował się spokojem, inteligencją, był wrażliwy na ludzką krzywdę. Potrafił łagodzić konflikty w klubie, dodawał nam otuchy w chwilach rozterki i załamania. Szkoda, że tak wspaniałego człowieka nie ma już w gronie naszego klubu. Na długo pozostanie w naszej pamięci.

Podczas ceremonii pogrzebowej, w której udział wzięło bardzo dużo osób, także burmistrz Szubina członkinie klubu seniora w wzruszający sposób wspominały zmarłego, po czym na grobie śp. Andrzeja Majchrowicza złożono wiązanki kwiatów oraz znicze.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  szubiniak, w dniu 11-07-2018 19:53:45 napisał:

  Cześć jego pamięci.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Pawel, w dniu 12-07-2018 07:41:11 napisał:

  Był człowiekiem dusza. .. wyrazy współczucia dla rodziny..

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Znaliśmy się., w dniu 14-07-2018 17:31:25 napisał:

  Żegnaj Andrzeju - byłeś dobrym człowiekiem

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Makijaż na każdą okazję
Meble kuchenne
Usta - powiekszanie
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)