Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

10 lipca 2018

Ostatnie pożegnanie śp. Andrzeja Majchrowicza. Rodzina, przyjaciele, delegacje pożegnały zmarłego

fot. MM

fot. MM

W poniedziałek, 9 lipca pożegnano śp. Andrzeja Majchrowicza - wieloletniego prezesa # szubińskiego klubu Seniora "Jesienny Kwiat".

Były prezes szubińskiego klubu seniora zmarł 5 lipca, w szpitalu po długiej chorobie, w wieku 72 lat. W poniedziałek rodzina, przyjaciele, znajomi oraz liczne delegacje władz samorządowych, przedstawicieli instytucji i zaprzyjaźnionych klubów towarzyszyło zmarłemu w jego ostatniej drodze na szubińskim cmentarzu. 

Andrzej Majchrowicz urodził się 23 listopada 1946 roku w Kujawkach koło Wapna. Wraz z żoną Marylą dochowali się dwóch synów i córki. Był Naczelnikiem gminy Szubin, należał do Prezydium Powiatowej Rady Narodowej, pełnił funkcję dyrektora Banku Spółdzielczego w Kcyni, w PZGS i GS w Szubinie. Pod koniec swojej drogi zawodowej prowadził działalność gospodarczą. Był czynnym członkiem Klubu Seniora "Jesienny Kwiat" przy Szubińskim Domu Kultury. W latach 2008-2013 był wiceprezesem klubu, by od 2013 do końca 2017 roku stanąć na jego czele. Na początku tego roku, decyzją nowopowstałego Zarządu Klubu został uznany honorowym członkiem Zarządu. Pod koniec roku Andrzej Majchrowicz, który zmagał się z wieloma chorobami, w tym z chorobą serca przestał pełnić funkcję prezesa, którą odtąd sprawuje Halina Kaszewska. Obcena prezes tak wspomina zmarłego - Straciliśmy wspaniałego człowieka o wielkim sercu, kolegę, przyjaciela. Andrzej cechował się spokojem, inteligencją, był wrażliwy na ludzką krzywdę. Potrafił łagodzić konflikty w klubie, dodawał nam otuchy w chwilach rozterki i załamania. Szkoda, że tak wspaniałego człowieka nie ma już w gronie naszego klubu. Na długo pozostanie w naszej pamięci.

Podczas ceremonii pogrzebowej, w której udział wzięło bardzo dużo osób, także burmistrz Szubina członkinie klubu seniora w wzruszający sposób wspominały zmarłego, po czym na grobie śp. Andrzeja Majchrowicza złożono wiązanki kwiatów oraz znicze.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  szubiniak, w dniu 11-07-2018 19:53:45 napisał:

  Cześć jego pamięci.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Pawel, w dniu 12-07-2018 07:41:11 napisał:

  Był człowiekiem dusza. .. wyrazy współczucia dla rodziny..

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Znaliśmy się., w dniu 14-07-2018 17:31:25 napisał:

  Żegnaj Andrzeju - byłeś dobrym człowiekiem

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pieczątki Colop
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Metkownice
od 179PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Naczepa platforma
Masaż gorącymi kamieniami
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Wulkanizacja
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)