Dziś mamy 16 lipca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

10 lipca 2018

Ostatnie pożegnanie śp. Andrzeja Majchrowicza. Rodzina, przyjaciele, delegacje pożegnały zmarłego

fot. MM

fot. MM

W poniedziałek, 9 lipca pożegnano śp. Andrzeja Majchrowicza - wieloletniego prezesa # szubińskiego klubu Seniora "Jesienny Kwiat".

Były prezes szubińskiego klubu seniora zmarł 5 lipca, w szpitalu po długiej chorobie, w wieku 72 lat. W poniedziałek rodzina, przyjaciele, znajomi oraz liczne delegacje władz samorządowych, przedstawicieli instytucji i zaprzyjaźnionych klubów towarzyszyło zmarłemu w jego ostatniej drodze na szubińskim cmentarzu. 

Andrzej Majchrowicz urodził się 23 listopada 1946 roku w Kujawkach koło Wapna. Wraz z żoną Marylą dochowali się dwóch synów i córki. Był Naczelnikiem gminy Szubin, należał do Prezydium Powiatowej Rady Narodowej, pełnił funkcję dyrektora Banku Spółdzielczego w Kcyni, w PZGS i GS w Szubinie. Pod koniec swojej drogi zawodowej prowadził działalność gospodarczą. Był czynnym członkiem Klubu Seniora "Jesienny Kwiat" przy Szubińskim Domu Kultury. W latach 2008-2013 był wiceprezesem klubu, by od 2013 do końca 2017 roku stanąć na jego czele. Na początku tego roku, decyzją nowopowstałego Zarządu Klubu został uznany honorowym członkiem Zarządu. Pod koniec roku Andrzej Majchrowicz, który zmagał się z wieloma chorobami, w tym z chorobą serca przestał pełnić funkcję prezesa, którą odtąd sprawuje Halina Kaszewska. Obcena prezes tak wspomina zmarłego - Straciliśmy wspaniałego człowieka o wielkim sercu, kolegę, przyjaciela. Andrzej cechował się spokojem, inteligencją, był wrażliwy na ludzką krzywdę. Potrafił łagodzić konflikty w klubie, dodawał nam otuchy w chwilach rozterki i załamania. Szkoda, że tak wspaniałego człowieka nie ma już w gronie naszego klubu. Na długo pozostanie w naszej pamięci.

Podczas ceremonii pogrzebowej, w której udział wzięło bardzo dużo osób, także burmistrz Szubina członkinie klubu seniora w wzruszający sposób wspominały zmarłego, po czym na grobie śp. Andrzeja Majchrowicza złożono wiązanki kwiatów oraz znicze.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  szubiniak, w dniu 11-07-2018 19:53:45 napisał:

  Cześć jego pamięci.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Pawel, w dniu 12-07-2018 07:41:11 napisał:

  Był człowiekiem dusza. .. wyrazy współczucia dla rodziny..

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Znaliśmy się., w dniu 14-07-2018 17:31:25 napisał:

  Żegnaj Andrzeju - byłeś dobrym człowiekiem

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Baterie
od 0,90PLN
Drobne naprawy
Masaż gorącymi kamieniami
Lakiernictwo
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Sprzedaż opon
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Aktywność ekonomiczna ludności. Przeprowadzono badania

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, w porównaniu z IV kwartałem 2018 r., liczba # pracujących i bezrobotnych zmniejszyła się. Wpłynęło to na spadek wskaźnika zatrudnienia oraz stopy bezrobocia. W tym czasie przybyło natomiast osób biernych zawodowo. To z kolei przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej.

(czytaj więcej)