Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

17 września 2021

Ogromne siły zaangażowane w poszukiwania nastolatki. Dziewczynę znaleziono dzisiaj w schronisku

fot. archiwum

fot. archiwum

Bydgoscy policjanci prowadzili intensywne poszukiwania# 15-latki, która wyszła z domu i do niego nie powróciła. W działania zaangażowani byli policjanci z Bydgoszczy, ale również z całego kraju. Informacja o poszukiwaniach trafiła także do służb granicznych i goprowców. Wszystko po to, aby jak najszybciej odnaleźć zaginioną nastolatkę. Ta została odnaleziona w schronisku w Bieszczadach.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Fordonu zostali powiadomieni o zaginięciu wówczas 14-latki, która we wtorek (07.09.2021) wyszła z miejsca zamieszkania nie informując nikogo, gdzie się udaje. Do dzisiaj (17.09.2021) nie nawiązała kontaktu z rodziną. Funkcjonariusze w tej sprawie wykonali szereg czynności. Współpracowali w tej sprawie z policjantami szczególnie z południowej Polski, gdyż tam prowadził trop. Powiadomili również inne służby, m. in.: Straż Graniczną zarówno polską jak i państw sąsiadujących z naszym krajem na południu. Na stronach internetowych policji, w mediach oraz na portalach społecznościowych umieszczone zostały komunikaty dotyczące zaginięcia nastolatki. Ostatecznie te ostatnie przyniosły oczekiwany skutek. Z rodziną nastolatki skontaktowali się turyści, którzy zauważyli dziewczynę na szlaku turystycznym w Bieszczadach. Po tej informacji ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego sprawdzili szlak starając się tam odnaleźć nastolatkę. Wszystkie te działania przyniosły wymierny skutek i dzisiaj rano (17.09.2021) bydgoszczanka została odnaleziona przez ratownika GOPR w schronisku w Cisnej. 15-latka jest już cała i zdrowa w Komendzie Powiatowej Policji w Lesku. Oczekuje na przyjazd rodziców.

Bydgoscy policjanci dziękują wszystkim osobom i instytucjom, szczególnie Bieszczadzkiej Grupie Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego za wszelką pomoc udzieloną podczas poszukiwań. Równie ważne podziękowania kierują do turystów, którzy zwrócili uwagę na nastolatkę na szlaku (informację o zaginięciu oraz jej wizerunek znali z komunikatu w mediach społecznościowych) i powiadomili o tym fakcie rodzinę, a ona służby.

***

Akcje poszukiwawcze osób zaginionych to niezwykle ważny element policyjnej służby. Liczy się tutaj czas oraz precyzja podjętych działań. Aby pomóc policjantom w skutecznych poszukiwaniach, nie zwlekajmy ze zgłoszeniem zaginięcia. Nie trzeba czekać 24 godzin, nie ma ściśle określonego czasu dopuszczającego rozpoczęcie poszukiwań. Do każdego zaginięcia podchodzimy indywidualnie - im szybciej otrzymamy informacje o zaginięciu, tym skuteczniejsze mogą być poszukiwania.

Jeśli - niezależnie od upływu czasu - nieobecność osoby bliskiej wzbudza już w nas niepokój - czy to z racji jej wieku, choroby lub sytuacji życiowej - należy zadzwonić na nr alarmowy 112 lub udać się do najbliższej jednostki policji. Wówczas policjant przyjmujący zgłoszenie będzie zadawał nam różne pytania. Robi to po to, aby poszukiwania była jak najskuteczniejsze. Wszystkie informacje związane z osobą zaginioną i jej życiem mogą być ważne.

Ważne kwestie przy poszukiwaniu osób zaginionych:

- przekaż pełne dane oraz cechy charakterystyczne osoby zaginionej. Jeśli zgłaszasz zawiadomienie w jednostce Policji zabierz - ze sobą zdjęcie zaginionego (może być również zdjęcie w telefonie), co umożliwi jak najszybsze podanie rysopisu osoby zaginionej funkcjonariuszom Policji;
- podaj dokładny ubiór zaginionego, w jakim ostatnio go widziałeś;
- ustal, gdzie w ostatnich dniach najczęściej przebywała zaginiona osoba, czy miała ulubione miejsca, w których chętnie spędzała czas sama. Wymień również osoby, u których zaginiona osoba mogła szukać schronienia oraz podaj dane osób, z którymi jest w stałym kontakcie;
- zastanów się, czy w ostatnim czasie zaginiona osoba, nie przejawiała niecodziennych zachowań, czy nie mówiła o wyjeździe, - rozpoczęciu życia na nowo, jeśli tak, natychmiast poinformuj o tym funkcjonariusza przyjmującego zgłoszenie;
- przekaż informacje o chorobach osoby zaginionej, takich jak np. demencja, depresja, zaburzenia osobowości;

Nie ukrywaj niczego przed policjantem, odpowiadaj na pytania zgodnie z prawdą.

Materiał: podkom. Lidia Kowalska

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (8)

  Wiejski łazęga, w dniu 17-09-2021 14:57:25 napisał:

  A to schronisko-pracownicy byli odcięci od wirtualnego świata-? Zdjęcia,komunikaty na każdym portalu.Byli ślepi,głusi-? Dziewczyna na klasycznym"gigancie" można było to przewidywać,że młodzieńcza fantazja i bunt kierował jej poczynaniami.Ważne,że tylko to a nie coś bardziej przerażającego. Być może zmądrzeje,przybędzie jej szarych komórek i wróci"do życia" bogatsza o takie doświadczenia.

  odpowiedz

  • 4 (10)

  Młoda trzymaj się., w dniu 17-09-2021 16:58:45 napisał:

  Zamiast krytykować poczynania dziewczyny,trzeba by było zastanowić się dlaczego to zrobiła.Może z sytuacja jaka panuje w domu skłoniła ją do takiego działania.w końcu została zauważona. W dzisiejszym świecie brakuje rozmowy między dziecko- rodzic, rodzic- dziecko.Dlatego też powinniśmy się nad tym zastanowić a nie gnać nie wiadomo gdzie. W moim życiu wydarzyło się coś ,co pozwoliło mi spojrzeć inaczej na świat moje życie.Teraz korzystam ,przestało mnie interesować zarabianie pieniędzy.Zrozumiałem, że one w niczym mi nie pomogą.Nawet kiedy je miałem, dodam że nie pomogły w niczym.Robię to co lubię i ocenę innych mam głęboko w czterech literach.Szkoda mi czasu na tyranie na nowy samochód, telewizor czy telefon.Wolę mniej ,ale lżej.

  odpowiedz

  • -18 (38)

  qwa, w dniu 17-09-2021 17:15:58 napisał:

  Róbta co chceta jak głosi największy bezkarny złodziej Owsiak. Jeb## PiS jak mawiają niemieccy kibice mieszkający w Polsce, i udający Polaków oraz wychowanie z dala od kościoła daje takie efekty.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 15 (31)

  do qwa, w dniu 17-09-2021 19:31:13 napisał:

  tylko beznadziejny debil i idiota (pisior) może napisać że Pan Jurek Owsiak jest złodziejem , Kościół sam o tego doprowadził że ludzie od niego odchodzą (afery pedofliskie, finansowe itp.) Tatko Rydzyk wyprał mózg ? w sumie to trzeba go mieć !!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -7 (15)

  We3271, w dniu 17-09-2021 21:42:58 napisał:

  A może debil i idiota z totalnej opozycji ,bo wy tak macie jesteście za a nawet przeciw .A ubliżanie macie we krwi ,trzeba was piłować jak twój de- ił powiedział.Usiadz i uspokój się .

  odpowiedz

  • 0 (8)

  Kasia, w dniu 18-09-2021 06:50:23 napisał:

  Brawo dla do qwa. Kościół to tylko pedofilia, zepsucie pod każdym względem. Tam już dawno nie ma wiary ani miłość i bliźniego a farmazony, które głoszą sukienkowi, to tylko puste słowa

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ziemniaki
0,99PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Prince Polo 50g
1,22PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)