Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2019

Ogólnopolskie biegi w Chełmnie. Dobry występ zawodników UKB Szubin

W Chełmnie odbyły się 48 Ogólnopolskie Biegi im. Jana Schmeltera, w których udział # wzięło ponad 500 uczestników w różnych kategoriach wiekowych.

W zawodach tych wystartowało również 19 zawodników z Szubina, w tym 15 osobowa grupa z Uczniowskiego Klubu Biegacza z Szubina, 2 zawodników z Ogniska TKKF Instalator Pelikan z Szubina oraz 2 zawodników niezrzeszonych z Szubina. Pięciu zawodników stawało na podium w swoich kategoriach wiekowych.

Drugie miejsce w biegu junior młodszy na dystansie 1500 m zajął Filip Brągiel, a trzecie miejsce na tym samym dystansie zajął Dominik Krzywdziński oboje UKB Szubin. W biegu głównym w kategorii wiekowej M – 40 drugie miejsce zajął Robert Sobczak z Ogniska TKKF Instalator Pelikan w Szubinie, również drugie miejsce w kategorii wiekowej M – 50 zajął Piotr Jurek Niezrzeszony Szubin oraz Edward Uciński z Ogniska TKKF Instalator Pelikan Szubin w kategorii wiekowej M – 70 zajął drugie miejsce. W klasyfikacji drużynowej UKB Szubin zajęło 4 miejsce.

W biegu głównym na dystansie 5000 m siódme miejsce zajęła Wioletta Borowiec Niezrzeszona Szubin. Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymywali pamiątkowy medal. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki współfinansowaniu ze środków budżetu Gminy Szubin. Opiekunami podczas zawodów byli trenerzy Sandra Pawlak i Kazimierz Krzywdziński.