Dziś mamy 15 sierpnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Ogólnopolski konkurs historyczny. Uczniowie z Szubina w gronie laureatów

fot. P. Szybowicz

fot. P. Szybowicz

Uczniowie I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie startowali w # ogólnopolskim konkursie historycznym Multitest 2019 zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.

W gronie laureatów znaleźli się: II miejsce Olaf Jagodziński (Klasa I b) 192 punkty, III miejsce Alan Jagodziński (Klasa I b) 190 punktów, VI miejsce Dawid Sala (Klasa I c) 184 punkty, VI miejsce Piotr Wekwerth (Klasa I c) 184 punkty.

W pierwszej dwudziestce uplasowali się także: XIV miejsce Mateusz Jabłoński (Klasa I d) 168 punktów, XIV miejsce Bartosz Charłam (Klasa I g) 168 punktów, XVI miejsce Paulina Stepczyńska (Klasa I g) 164 punkty, XVIII miejsce Sergiusz Braniewicz (Klasa I b) 160 punktów, XVIII miejsce Igor Kasprzak (Klasa I c) 160 punktów, XIX miejsce Adam Zajączkowski (Klasa I a) 158 punktów, XIX miejsce Jakub Graba (Klasa I c) 158 punktów. W konkursie brało udział 18 uczniów szubińskiego LO.

materiał: P. Szybowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)