Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Ogólnopolski konkurs historyczny. Uczniowie z Szubina w gronie laureatów

fot. P. Szybowicz

fot. P. Szybowicz

Uczniowie I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie startowali w # ogólnopolskim konkursie historycznym Multitest 2019 zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.

W gronie laureatów znaleźli się: II miejsce Olaf Jagodziński (Klasa I b) 192 punkty, III miejsce Alan Jagodziński (Klasa I b) 190 punktów, VI miejsce Dawid Sala (Klasa I c) 184 punkty, VI miejsce Piotr Wekwerth (Klasa I c) 184 punkty.

W pierwszej dwudziestce uplasowali się także: XIV miejsce Mateusz Jabłoński (Klasa I d) 168 punktów, XIV miejsce Bartosz Charłam (Klasa I g) 168 punktów, XVI miejsce Paulina Stepczyńska (Klasa I g) 164 punkty, XVIII miejsce Sergiusz Braniewicz (Klasa I b) 160 punktów, XVIII miejsce Igor Kasprzak (Klasa I c) 160 punktów, XIX miejsce Adam Zajączkowski (Klasa I a) 158 punktów, XIX miejsce Jakub Graba (Klasa I c) 158 punktów. W konkursie brało udział 18 uczniów szubińskiego LO.

materiał: P. Szybowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)