Dziś mamy 26 października 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 września 2020

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dedykowany jest dzieciom

fot. Jolanta Dąbrowska

fot. Jolanta Dąbrowska

Dzisiejsze święto obchodzone jest w Polsce od 2001 roku i powstało# z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W szczególności jest ono dedykowane dzieciom.

Dlaczego obchodzimy to święto właśnie 29 września? Otóż jest to dzień urodzin znanej i wybitnej polskiej pisarki Janiny Porazińskiej. Autorka wiele książek napisała właśnie z myślą o dzieciach.

Głównym celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Jak wiadomo dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać i rozwija zdolność koncentracji. Dzięki książkom nabiera chęci do poznawania świata i poszerza swoje zainteresowania. Książki to również źródło wiedzy rozwijające wyobraźnię i poszerzające słownictwo, które przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.

Do tej pory Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był organizowany na szeroką skalę przez biblioteki oraz szkoły, gdzie w rolę czytającego wcielali się bibliotekarze, nauczyciele oraz znani ludzie, których zapraszano do głośnego czytania. Niestety obecna sytuacja związana z pandemią zmieniła również obchody tego święta. Pamiętajmy jednak, że głośne czytanie to motyw przewodni tego święta, jest więc wspaniała okazja, by budować więzi i spędzić wspólnie czas z książką w domu. Zachęcamy, by szczególnie w tym dniu rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo poczytało najmłodszym domownikom.

Tak spędzony wspólnie czas z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Miłej lektury.

Materiał: Katarzyna Hass

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)