Dziś mamy 24 czerwca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2019

Ogólnopolski Bieg Lekkoatletyka. Udział wzięło ponad 2,7 tyś dzieci

fot.Piotr Krzywdziński

fot.Piotr Krzywdziński

13 kwietnia 2019 roku przy Stadionie PGE Narodowym w Warszawie# odbył się Ogólnopolski Bieg Lekkoatletyka dla każdego przy Orlen Warsaw Marathon, w którym udział wzięło ponad 2700 dzieci w kategoriach wiekowych od rocznika 2008 do 2004 reprezentujących wszystkie województwa Polski.

Jedna z grup województwa Kujawsko Pomorskiego składała się z młodych zawodników i zawodniczek MKL Toruń oraz 17 osobowej grupy Uczniowskiego Klubu Biegacza z Szubina. Młodzi zawodnicy biegali rocznik 2004 i 2005 na dystansie 800 m oraz rocznik 2006 i 2008 na dystansie 600 m. Z zawodników UKB Szubin najwyższe 9 miejsce w roczniku 2004 zajął Michał Winkowski. W pierwszej 50 miejsca zajęli: 31 miejsce Amelia Stypczyńska rocznik 2005 na dystansie 800 m, 39 miejsce Anna Winkowska rocznik 2007 na dystansie 600 m, 42 miejsce Jędrzej Kmieć rocznik 2005 na dystansie 800 m oraz 45 miejsce Oliwia Jechna rocznik 2008 na dystansie 600 m. Najbardziej obsadzoną konkurencją był rocznik 2008, w której wystartowało 383 zawodników. W każdym biegu, danym roczniku pierwsza trójka otrzymywała puchary oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkową koszulkę oraz wszyscy, co ukończyli bieg pamiątkowy medal oraz dyplom. Po biegu grupa zawodników MKL Toruń oraz UKB Szubin mieli okazję zwiedzić Stadion PGE Narodowy od wewnątrz. Opiekunami zawodników UKB Szubin byli trenerzy Sandra Pawlak i Elżbieta Czarnecka a kierownikiem całej grupy był Kazimierz Krzywdziński. Koszty przejazdu i uczestnictwa pokrywało Ministerstwo Sportu, Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Orlen.

materiał: Piotr Krzywdziński

Oceń artykuł: 20 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (2)

    Mała, w dniu 17-04-2019 10:07:26 napisał:

    Super ze dzieci z Klubu Ubk Szubin mogły brać udział w takim maraton ie

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Stół z blatem szklanym + krzesła
Mikrodermabrazja
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)