Dziś mamy 17 grudnia 2017, niedziela, imieniny obchodzą:
29 listopada 2017

Odwaga ratuje życie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach

fot. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze

fot. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej w Turze przeprowadzono kampanię społeczną #"Odwaga ratuje życie". Celem akcji jest uświadomienie młodym ludziom, że od podejmowanych decyzji może zależeć ich życie, a także życie ich najbliższych.

Autorem kampanii jest Rzecznik Praw Dziecka, a jej realizatorem w szkole był pedagog szkolny - Katarzyna Krajewska. Na lekcjach z uczniami klas V, VI i VII obejrzeliśmy filmy dotyczące różnych sytuacji z życia młodych ludzi. Analizowaliśmy zachowania negatywne, a także sposoby reagowania w niebezpiecznych sytuacjach. "Nie ufaj nieznajomym", "Nie kradnij", "Nie hejtuj, a nie będziesz hejtowany", to krótkie filmiki, które pokazują, że każdy z nas jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoje  oraz  koleżanek i kolegów. Uczniowie aktywnie omawiali przedstawione sytuacje, a następnie  wyjaśniali "alfabet kampanii" litera po literze.

Na zakończenie zajęć uczestnicy dobrowolnie podpisali deklarację, że warto mieć w sobie wewnętrzną gotowość na to, żeby powiedzieć STOP, zareagować właściwie, wtedy, gdy grupa znajomych czy przyjaciół  chce podjąć niepotrzebne ryzyko. Trudne sytuacje wymagają odwagi, czyli "pójścia pod prąd", a my będziemy starali się mieć w sobie tę gotowość.

Materiał: Katarzyna Krajewska Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Eko-groszek luz
tona (25Mj/kg) / 650PLN
Lipoliza injekcyjna
SALON - ASPEN
Budowa stanu surowego
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
MEBLE PIOTR PASIEKA
Konstrukcje stalowe
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)