Dziś mamy 21 października 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
29 listopada 2017

Odwaga ratuje życie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach

fot. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze

fot. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej w Turze przeprowadzono kampanię społeczną #"Odwaga ratuje życie". Celem akcji jest uświadomienie młodym ludziom, że od podejmowanych decyzji może zależeć ich życie, a także życie ich najbliższych.

Autorem kampanii jest Rzecznik Praw Dziecka, a jej realizatorem w szkole był pedagog szkolny - Katarzyna Krajewska. Na lekcjach z uczniami klas V, VI i VII obejrzeliśmy filmy dotyczące różnych sytuacji z życia młodych ludzi. Analizowaliśmy zachowania negatywne, a także sposoby reagowania w niebezpiecznych sytuacjach. "Nie ufaj nieznajomym", "Nie kradnij", "Nie hejtuj, a nie będziesz hejtowany", to krótkie filmiki, które pokazują, że każdy z nas jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoje  oraz  koleżanek i kolegów. Uczniowie aktywnie omawiali przedstawione sytuacje, a następnie  wyjaśniali "alfabet kampanii" litera po literze.

Na zakończenie zajęć uczestnicy dobrowolnie podpisali deklarację, że warto mieć w sobie wewnętrzną gotowość na to, żeby powiedzieć STOP, zareagować właściwie, wtedy, gdy grupa znajomych czy przyjaciół  chce podjąć niepotrzebne ryzyko. Trudne sytuacje wymagają odwagi, czyli "pójścia pod prąd", a my będziemy starali się mieć w sobie tę gotowość.

Materiał: Katarzyna Krajewska Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Gimnastyka korekcyjna
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Wulkanizacja
Sprawdzanie geometrii kół
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Wypożyczalnia samochodów
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)