Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
29 listopada 2017

Odwaga ratuje życie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach

fot. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze

fot. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej w Turze przeprowadzono kampanię społeczną #"Odwaga ratuje życie". Celem akcji jest uświadomienie młodym ludziom, że od podejmowanych decyzji może zależeć ich życie, a także życie ich najbliższych.

Autorem kampanii jest Rzecznik Praw Dziecka, a jej realizatorem w szkole był pedagog szkolny - Katarzyna Krajewska. Na lekcjach z uczniami klas V, VI i VII obejrzeliśmy filmy dotyczące różnych sytuacji z życia młodych ludzi. Analizowaliśmy zachowania negatywne, a także sposoby reagowania w niebezpiecznych sytuacjach. "Nie ufaj nieznajomym", "Nie kradnij", "Nie hejtuj, a nie będziesz hejtowany", to krótkie filmiki, które pokazują, że każdy z nas jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoje  oraz  koleżanek i kolegów. Uczniowie aktywnie omawiali przedstawione sytuacje, a następnie  wyjaśniali "alfabet kampanii" litera po literze.

Na zakończenie zajęć uczestnicy dobrowolnie podpisali deklarację, że warto mieć w sobie wewnętrzną gotowość na to, żeby powiedzieć STOP, zareagować właściwie, wtedy, gdy grupa znajomych czy przyjaciół  chce podjąć niepotrzebne ryzyko. Trudne sytuacje wymagają odwagi, czyli "pójścia pod prąd", a my będziemy starali się mieć w sobie tę gotowość.

Materiał: Katarzyna Krajewska Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek magiczny
29,90PLN
Jadalnia / pokój dzienny
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Rolery - mezoterapia skóry
Sprawdzanie geometrii kół
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)