Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2019

Odpowiedzialność karna i nie tylko. Spotkanie z policjantami

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. E. Chroboczka w # Szubinie policjanci rozmawiali z uczniami klas I-IV. Tematem przewodnim spotkań była odpowiedzialność prawna nieletnich i profilaktyka uzależnień.

Policjanci z nakielskiej komendy zajmujący się nieletnimi przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie. Spotkanie prowadzili sierż. szt. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch.

Funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą przede wszystkim na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz niebezpieczeństw wynikających z zażywania narkotyków.

Młodzież dowiedziała się czym jest demoralizacja oraz jakie są jej przejawy, kiedy za swoje czyny odpowiada się jako nieletni, a kiedy już jako dorosły. Przedstawiony został również katalog środków karnych, jakie sąd może zastosować wobec nieletniego. Mowa była również o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem narkotyków, a także konsekwencjach, jakie grożą młodzieży w związku z ich zażywaniem.

Zajęcia z uczniami zorganizowano w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)