Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2019

Odpowiedzialność karna i nie tylko. Spotkanie z policjantami

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. E. Chroboczka w # Szubinie policjanci rozmawiali z uczniami klas I-IV. Tematem przewodnim spotkań była odpowiedzialność prawna nieletnich i profilaktyka uzależnień.

Policjanci z nakielskiej komendy zajmujący się nieletnimi przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie. Spotkanie prowadzili sierż. szt. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch.

Funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą przede wszystkim na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz niebezpieczeństw wynikających z zażywania narkotyków.

Młodzież dowiedziała się czym jest demoralizacja oraz jakie są jej przejawy, kiedy za swoje czyny odpowiada się jako nieletni, a kiedy już jako dorosły. Przedstawiony został również katalog środków karnych, jakie sąd może zastosować wobec nieletniego. Mowa była również o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem narkotyków, a także konsekwencjach, jakie grożą młodzieży w związku z ich zażywaniem.

Zajęcia z uczniami zorganizowano w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)