Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

12 stycznia 2019

Odbudowa zniszczonego kościoła. Wsparcie z samorządu województwa

fot. archiwum

fot. archiwum

Zakończyła się odbudowa zniszczonego w pożarze dachu kościoła św. Stanisława Biskupa w # Ciężkowie w gminie Szubin (powiat nakielski).

To jeden z zabytków, w którym prace remontowe umożliwiło wsparcie samorządu województwa.

Pożar w neogotyckim kościele w Ciężkowie, w wyniku którego spłonął dach świątyni, wybuchł w listopadzie 2017 roku. W czerwcu sejmik województwa zdecydował o przyznaniu 100 tysięcy złotych dotacji na realizację prac interwencyjnych w zabytkowym gmachu. Uroczystość związana z oddaniem do użytku odbudowanego kościoła odbędzie się w niedzielę (13 stycznia) o godzinie 12.

W 2018 roku marszałkowskie wsparcie na prace w zabytkach umożliwiło remonty konserwatorskie i prace renowacyjne w 215 zabytkowych obiektach. W czasie ostatniej dekady na realizację blisko 1,5 tysiąca prac w prawie 380 zabytkach przeznaczyliśmy blisko 90 milionów złotych. We wrześniu podsumowaliśmy dotychczasową realizację programu, wręczając przedstawicielom instytucji zaangażowanych w opiekę nad materialnym dziedzictwem w Kujawsko-Pomorskiem specjalne certyfikaty i podziękowania. 

materiał: Beata Krzemińska

Oceń artykuł: 6 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (7)

  Szubiniak, w dniu 13-01-2019 17:27:13 napisał:

  Morze po zakończonym remoncie i oddaniu do ponownego użytku ktoś poinformuje jaka była przyczyna powstania pożaru. Czy kościół był ubezpieczony ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 4 (6)

  Perzyczyna pożaru, w dniu 13-01-2019 20:56:44 napisał:

  Co do przyczyny pożaru to jak mówił sp.ks Józef Tischner "Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda"

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Makijaż ślubny
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Produkty instax
od 37,90PLN
Kanapa
Narożniki
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)