Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2019

Obradowała komisja 57 Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk. W maju poznamy laureatów

fot. pow

fot. pow

W czwartek 11 kwietnia w Szubińskim Domu Kultury komisja etnograficzna dokonała oceny prac # zgłoszonych do 57. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk.

Tradycyjnie już Panie: Wanda Szkulmowska, Maria Flinik-Huryn, Bożena Olszewska i Wiesława Wolna pokłoniły się nad 310 pracami 70 twórców – dorosłych (41 osób), dzieci i młodzieży (29 osób).

Po tym etapie wszystkie prace przejdą dokumentację fotograficzną, by móc je zarchiwizować w bazie twórców pod adresem http://sztuka-ludowa.szdk.szubin.net. Znaleźć tam można prace wszystkich twórców od 2007 roku, tj. 45 Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk.

Ostatecznie zostanie przygotowana wystawa prac, podczas której zostaną wręczone laureatom nagrody. Wydarzenie to odbędzie się 11 maja 2019 roku.

materiał: Paweł Pietroń

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Meble pokojowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)