Dziś mamy 28 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

27 listopada 2021

Obchody HDK PCK. Kolejni honorowi dawcy krwi odznaczeni

fot. BG

fot. BG

W sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyła się uroczystość# na której nagrodzono członków koła HDK działającego przy KP PSP w Nakle. To już kolejne tego typu wydarzenia organizowane z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Chociaż oddanie krwi niewiele kosztuje, to z roku na rok liczba honorowych dawców krwi spada. Mimo wszystko, są jeszcze ludzie dla których nie jest obojętny los innych i w taki sposób dokładają swoją cegiełkę w niesienie pomocy chorym i potrzebującym. Wczorajsze spotkanie w sali konferencyjnej nakielskiej Przystani było okazją do okazania wdzięczności i nagrodzenia honorowych dawców krwi działających przy KP PSP w Nakle. Odznakę Zasłużony Dawca Krwi pierwszego stopnia otrzymali: Mirosław Jackiewicz i Jarosław Leppert. Odznakę Zasłużony Dawca Krwi trzeciego stopnia otrzymali: Katarzyna Lorbicka, Katarzyna Krzoska, Katarzyna Tyckun, Piotr Cholerzyński i Mateusz Sobociński. Odznaką Zasłużony  Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu odznaczono Krystiana Wojtalewicza i Michała Krzoskę. Pozostali uczestnicy z rąk starosty nakielskiego Tadeusza Sobola otrzymali upominki.

Oceń artykuł: 6 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (8)

  won, w dniu 27-11-2021 14:37:17 napisał:

  No widać, że dawcy i organizatorzy naprawdę starannie dbają o bezpieczeństwo i stosują się do obowiązujących przepisów i obostrzeń. Bardzo odpowiedzialni ludzie widać.

  odpowiedz

  • 1 (7)

  mariusz, w dniu 27-11-2021 19:48:13 napisał:

  no i dobrze maski tak niewiele dają a wszyscy i tak ze wszystkimi spotykają się nikt nie używa masek nie dajmy się zwariować ...

  odpowiedz

  • -1 (11)

  Waffen SS , w dniu 28-11-2021 08:49:13 napisał:

  Większość ludzi nic dobrego w życiu tam nie zrobiła tylko kradną ile mogą. Samych złodzieji tylko widze. Juz wiecie gdzie dupe wtulić śmiecie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Świąteczne fotopoduszki
40PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)