Dziś mamy 24 czerwca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 kwietnia 2019

Obchody Dnia Książki dla Dzieci. Popularyzowanie czytania wśród dzieci

fot. pow.

fot. pow.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku # 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

Ma ono na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy wyjątkowo 5 kwietnia.

Z tej okazji wszystkie dzieci spotkały się w jednej sali, gdzie miały okazję obejrzeć film „Jak powstaje  książka”, odpowiadać na pytania związane z rożnymi bajkami, wysłuchać wiersza w wykonaniu dziewczynek z grupy „Muchomorki” pt. „Skarga książki” oraz uczestniczyć w debacie pt. „Książka moim przyjacielem”.

Gościem specjalnym w naszym przedszkolu była pani Maria Mańkowska, która jest pracownikiem Rejonowej Biblioteki Publicznej    w Szubinie. Pani Maria opowiedziała dzieciom jak wyglądała praca bibliotekarza kiedyś, a jak wygląda w dzisiejszych czasach.

Następnie przedstawiła kilka ciekawych propozycji czytelniczych a na zakończenie przeczytała dzieciom kilka wierszyków pani Agnieszki Frątczak. Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki każda grupa przedszkolna przygotowała własną książeczkę, którą następnie przedstawiała innym dzieciom z przedszkola.

Na zakończenie tej uroczystości odbyło się rozstrzygnięcie konkursu przedszkolnego pt. „Moja wymarzona książka”. Podsumowując ten dzień można powiedzieć, że należy pamiętać, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć.

materiał: PS 3 w Szubinie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Szafy przesuwne
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
MEBLE PIOTR PASIEKA
Makijaż ślubny
Stół z blatem szklanym + krzesła
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)