Dziś mamy 28 listopada 2020, sobota, imieniny obchodzą:

16 maja 2020

"O Wojtyle po ludzku" i inne ciekawe e-lekcje. Sprawdź, co zaplanowano

fot. Szymon Zdziebło

fot. Szymon Zdziebło

Nowy, dziesiąty już tydzień nauki z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową rozpoczniemy #wyjątkowo – w poniedziałek (18 maja), w rocznicę setnych urodzin świętego Jana Pawła II, wielkiego Polaka, patrona naszego województwa, uczniów szkół podstawowych i średnich zapraszamy do udziału w warsztatach i katechezach online poświęconych papieżowi. W programie także kącik poezji i minikoncert.

 - Święty Jan Paweł II kierował nauczanie do ludzi młodych. Spotkania z młodzieżą były stałym punktem papieskich pielgrzymek. Jego słowa niosły otuchę, były impulsem do działania i zmiany życia na lepsze. W programie wojewódzkich obchodów setnej rocznicy urodzin papieża Polaka nie mogło więc zabraknąć wydarzeń kierowanych do tej grupy wiekowej – mówi marszałek Piotr Całbecki   

Poniedziałkowe katechezy i warsztaty online przygotowujemy wspólnie z  Laboratorium św. Jana Pawła II przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W programie m.in.  katecheza profesora Waldemara Rozynkowskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który mówić będzie o papieskich wizytach w województwie kujawsko-pomorskim oraz wykład o Janie Pawle II i beatyfikacji księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego, który wygłoszą Michał Brzozowski i Karol Kłosowski z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Ksiądz Dawid Wasilewski wraz z Karoliną Olszewską i Janem Wółkowskim z Laboratorium św. Jana Pawła II mówić będą „O Wojtyle po ludzku”. Zapraszamy również na minikoncert „Wojtyła akustycznie” w wykonaniu zespołu „Z nocy w Moc” oraz kącik poezji w wykonaniu Teatru Szpila z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

We wtorek (19 maja) powrócimy z lekcjami online według nowego planu lekcji:

Plan zajęć na nadchodzący tydzień (od 19 do 22 maja) dla:

Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je obejrzeć także w godzinach poza transmisją na żywo.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 7 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 15 (21)

  chavy, w dniu 16-05-2020 10:55:41 napisał:

  o Wojtyle to Sekielscy film właśnie zrobili :)

  odpowiedz

  • 8 (14)

  Sparky, w dniu 16-05-2020 21:20:10 napisał:

  Wiele by opisać...krył, kryjąc przyzwalał. Ktoś kto widzi i wie o cierpieniu jest współwinny tego cierpienia! Jeśli mógł a nie reagował,nie należy nazywać go "świętym"!!!

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Bobby, w dniu 16-05-2020 22:34:44 napisał:

  Czarna zaraza. Komuniści wcielili"swoich" w grono czarnych żeby pieli się po szczeblach władzy kościelnej i niszczyli tą instytucję od góry... I tak zostało. Prawdziwy kapłan jeździ na misję do krajów trzeciego świata i nie liczy na kasę z tacy ani poklask... Gdzie Ci kapłani,prawdziwi tacy?!

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Lech, w dniu 18-05-2020 12:23:38 napisał:

  Świętym go zrobili za co? no za co, za to że zamiatał pod dywan, to co powinien być natychmiast ogłaszane, widocznie gaga stek sam nie był lepszym.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP25
1299PLN PROMOCJAPLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Odchudzanie
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)