Dziś mamy 16 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

20 marca 2020

Nowy kierunek kształcenia w Staszicu. Dostępny w roku szkolnym 2020/2021

fot. archiwum

fot. archiwum

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią utworzony został nowy kierunek kształcenia# dla absolwentów szkół podstawowych. Technik rachunkowości to zawód z przyszłością – pracę znajdziesz w każdej firmie.

W roku szkolnym 2020/2021 młodzież kończąca szkołę podstawową będzie mogła ubiegać się o miejsce na kierunku technik rachunkowości. Z badań rynku wynika, że zawód ten jest bardzo pożądany na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim. Praca technika rachunkowości jest odpowiedzialna, dzięki czemu niesie za sobą znaczne korzyści finansowe.

Na kierunku tym uczniowie zdobędą wiedzę niezbędną do zarządzania finansami firmy z dowolnej branży, poznają zasady funkcjonowania biura rachunkowego oraz zdobędą wiedzę z zakresu wynagrodzeń, podatków i prowadzenia dokumentacji biurowej. Prowadzone zajęcia teoretyczne i praktyczne umożliwią absolwentom stanie się specjalistami w zakresie finansów i rachunkowości oraz ułatwią kontynuację kształcenia na studiach wyższych.

Firmy i instytucje muszą dbać o swoje finanse, a co za tym idzie, na rynku pracy zapotrzebowanie na techników rachunkowości jest wysokie i będzie rosnąć. Zatrudnienie można znaleźć w banku, biurze rachunkowym, jednostkach samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwach i towarzystwach ubezpieczeniowych, czy w działach finansowo-księgowych praktycznie w każdej branży. Można również założyć własne biuro rachunkowe, co wymagać będzie przedsiębiorczości i dobrego zaplanowania.

Nie zwlekaj, zostań uczniem klasy technikum kształcącego w zawodzie technik rachunkowości. Praca dla absolwentów gwarantowana. Czekamy na Ciebie!

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)