Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
22 czerwca 2018

Noc Bibliotek w szubińskim LO. Przeszłość z przyszłością przeplatano

foto: LO Szubin

foto: LO Szubin

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie wzięło udział # w IV wydaniu ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek .

Hasło tegorocznej akcji to RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski czytamy polską literaturę, oglądamy ilustracje polskich twórców, twórczo zajmujemy się rodzimą sztuką, przyrodą, poznajemy polską historię sprzed stulecia i tę bliższą, a także wyobrażamy sobie Polskę za 100 lat.

W auli liceum odbyło się spotkanie przygotowane  przez uczniów  klasy drugiej, którzy zaprezentowali pokaz  ubrań z roku 1918 oraz prezentację najdziwniejszych  współczesnych budynków. Przeprowadzili konkurs, w którym uczestnicy mogli wykazać się  znajomością bajek, wybranych lektur oraz książek „z przyszłości”, a także  projektowali stroje i architekturę roku 2118. Dla wszystkich uczestników przygotowano nagrody. Miłym akcentem spotkania był wspólny posiłek czyli pizza oraz projekcja filmu.

Chętni uczniowie wzięli udział w przygotowaniu tzw. Kapsuły czasu i napisali listy do samych siebie, które będą wysłane za kilka miesięcy lub lat. W organizacji akcji pomogli  nam sponsorzy. Serdecznie dziękujemy szubińskim firmom: IBIS- maszyny i piece piekarnicze oraz Komes Sp. z o.o. Czekamy na następne spotkania z książką w ramach akcji „Noc bibliotek” za rok.

Materiał: LO Szubin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)